Rīta Panorāma

Militārās mācības “Namejs 2022” nedēļas nogalē Vidzemē un Latgalē

Rīta Panorāma

Cēsu Mazais Teātris piedāvā izrādi pirmskolas vecuma bērniem “Gadalaiki”

Eiropas Sporta nedēļas pasākumi Latvijā

Eiropas Sporta nedēļā rosina izkustēties ikvienam pieejamās brīvdabas aktivitātēs

Eiropas Sporta nedēļā no 23. līdz 30. septembrim daudzveidīgos sporta pasākumos visā Latvijā katrs bez maksas varēs atrast sev piemērotāko izkustēšanās veidu un galvenais akcents būs uz ģimeņu iesaistīšanos, ceturtdien sarunā Latvijas Televīzijā informēja pasākuma organizatori. 

Rīkotāji galvenokārt ir sagatavojuši iespējas dažādām aktivitātēm dabā, un tās ir ikvienam pieejamas, paskaidroja Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) prezidents Einars Fogelis. Viņš uzsvēra, ka aktīva ģimene veido aktīvu sabiedrību un pat nelielas fiziskas aktivitātes palīdz uzlabot veselību.

Sporta nedēļas programmu atklās tradicionālais pārgājiens Abavas senlejā 24. septembrī, pastāstīja organizators Rimants Liepiņš, kurš rīko arī plašu popularitāti iemantojušās "Stirnu buka" sacensības. Sporta nedēļā iekļautais pārgājiens no tipiska "Stirnu buka" atšķiras ar to, ka ir piemērots jebkurai ģimenei, jo ikviens var sasniegt finišu sev piemērotā distancē un tempā, uzsvēra Liepiņš. Garākā distance pārgājienā būs 27 kilometri (km), bet varēs izvēlēties arī 3 km distanci. 

Fogelis atgādināja, ka 20 pilsētās vienlaicīgi notiks arī Orientēšanās nakts, kas tiek rīkota sadarbībā ar Latvijas Orientēšanās sporta federāciju. Par tradicionāli vienu no interesantākajiem pasākumiem Fogelis nosauca peldēšanas nakti trijos baseinos Rīgā, Siguldā un Valmierā, kur tāpat būs uzsvars uz ģimeni, ar iespējām piedalīties arī vismazākajiem peldētpratējiem.

Visu Sporta nedēļas programmu un norises vietas var apskatīt pasākuma mājaslapā, lai katrs atrastu sev piemērotāko nodarbi. 

Vairāk nekā 40 valstīs vienlaikus notiekošās sociālās kampaņas mērķis ir motivēt cilvēkus kļūt fiziski aktīviem ikdienā, vairot izpratni par regulāras sportošanas ieguvumiem veselībai, darbaspējām, vispārējai dzīves kvalitātei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti