Ar bezmaksas sporta pasākumiem septembrī arī Latvijā startēs Eiropas Sporta nedēļa

Ar #BeActive pārgājienu gleznainajā Cēsu apkārtnē un Orientēšanās nakti 20 pilsētās arī no 23. līdz 30. septembrim startēs Eiropas Sporta nedēļa, kuras laikā ikvienam būs pieejami daudzveidīgi bezmaksas sporta pasākumi visā Latvijā, informēja Latvijas Sporta federāciju padomē (LSFP).

Rīkotāji skaidroja, ka pārmaiņas dzīvesveidā un cilvēku paradumos pēdējās desmitgadēs ļoti būtiski ietekmējušas sabiedrības veselību – darba, dzīves, atpūtas un sociālās vides izmaiņas veicinājuši mazkustīgu dzīvesveidu, nepietiekošu fizisko aktivitāti, liekā svara un aptaukošanās pieaugumu. Līdz pat 45% eiropiešu nenodarbojas ar fiziskām aktivitātēm vispār, bet 44% sēžot pavada no 2,5 līdz 5,5 stundām dienā1.   

Liekais svars ir teju 60% Eiropas reģiona pieaugušo iedzīvotāju un katram trešajam skolas vecuma bērnam.2, 3 Latvijā ar fiziskām aktivitātēm regulāri nodarbojas vien deviņi procenti iedzīvotāju, bet katrs trešais atzīst – nesporto vispār4.

Rīkotāji arī atsaucās uz Pasaules Veselības organizāciju, kas uzsver5, ka lielāko daļu jeb aptuveni trīs ceturtdaļas no hronisko saslimšanu priekšlaicīgas mirstības gadījumiem varētu novērst, ja cilvēki koriģētu dzīvesveidu, tajā skaitā gana daudz nodarbotos ar fiziskajām aktivitātēm ikdienā.

LSFP prezidents Einars Fogelis pauda: "Es ticu, ka ieteicamās 150 minūtes nedēļā fiziskām aktivitātēm var atrast ikviens – tā var būt pastaiga, ceļš no darba vai skolas uz mājām, pusdienu pauze vai pārgājiens ar ģimeni uz parku vai mežu brīvdienās. Svarīgi darīt to, kas patīk, un veidot ikdienas ieradumu – tas uzturēs veselību un dzīvesprieku."

Vairāk nekā 40 valstīs vienlaikus notiekošās sociālās kampaņas mērķis ir motivēt cilvēkus kļūt fiziski aktīviem ikdienā, vairot izpratni par regulāras sportošanas ieguvumiem. Arī ikviens entuziasts, sporta vai fitnesa klubs, uzņēmums vai skola aicināta izmantot iespēju organizēt savu sporta pasākumu, to reģistrējot Sporta nedēļas notikumu kartē https://beactive.lv/pasakumu-karte.

Visa informācija par Eiropas Sporta nedēļas notikumiem atrodama mājaslapā www.beactive.lv.


1European Commission. Special Eurobarometer: Sport and physical activity. 2022. https://europa.eu/eurobarometer/surveys/detail/2668.

2 World Health Organization. Noncommunicable diseases: risk factors. https://www.who.int/data/gho/data/themes/topics/noncommunicable-diseases-risk-factors.

3 World Health Organization. European Childhood Obesity Surveillance Initiative (COSI): report on the fourth round of data collection, 2015–2017. 2021. https://apps.who.int/iris/handle/10665/341189.

4 European Commission. Special Eurobarometer: Sport and physical activity. Brussels. 2022. https://europa.eu/eurobarometer/surveys/detail/2668

5 World Health Organization. Global action plan on physical activity 2018–2030: more active people for a healthier world. 2018. https://apps.who.int/iris/handle/10665/272722

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti