20 pilsētās Latvijā izvietoti ikvienam pieejami orientēšanās kontrolpunkti

Šajā nedēļas nogalē, 27. augustā, Eiropas Sporta nedēļas ietvaros 20 Latvijas pilsētās vai to apkārtnē atklās kopumā 430 orientēšanās kontrolpunktus, aizsākot #BeActive izaicinājumu. Ikviens iedzīvotājs sev izdevīgā laikā un vietā aicināts doties pastaigā, skrējienā vai velobraucienā, meklējot kontrolpunktus un pavadot laiku aktīvā atpūtā, vienlaikus rūpējoties arī par savu veselību, informēja Latvijas Sporta federāciju padomē.

#BeActive izaicinājuma kontrolpunkti izvietoti Alūksnē, Baldonē, Cēsīs, Daugavpilī, Jelgavā, Jēkabpilī, Kuldīgā, Liepājā, Madonā, Ogrē, Rēzeknē, divās vietās Rīgā – Baložos un Mežaparkā, Saldū, Saulkrastos, Siguldā, Smiltenē, Talsos, Tukumā un Valmierā (skatīt interaktīvajā kartē). Atzīmēšanās kontrolpunktos notiks ar "Qrenteerings" lietotni, kuru var lejupielādēt "AppStore" un "GooglePlay" vietnēs. Distanču kartes ar kontrolpunktiem lejuplādējamas gan elektroniski, gan pieejamas drukātā formātā katrā no izaicinājuma vietām – informācija par to atrodama: www.beactive.lv/takas.

Izaicinājumā var piedalīties individuāli vai komandā.

Latvijas Orientēšanās federācijas prezidents Dagnis Dubrovskis norādīja – lai dotos distancē, prasme orientēties apvidū būs noderīga, taču tas nav obligāts priekšnoteikums. Orientēšanās teritorijas veidotas tā, lai būtu piemērotas gan cilvēkiem bez īpašām prasmēm orientēties, gan būtu interesantas arī zinātājiem.

Katrā teritorijā izvietoti 20 un vairāk kontrolpunkti, dalībniekiem ir iespēja veikt izvēles vai tā dēvēto pavēles distanci. Lai piedalītos balvu izlozē, dalībnieki:

  • izvēles distancē paši izvēlas kontrolpunktu meklēšanas secību un atrod ne mazāk kā septiņus no poligonā izvietotajiem kontrolpunktiem;
  • pavēles distancē katra poligona kartē izvietoti kontrolpunkti jāatrod organizatora norādītajā kontrolpunktu meklēšanas secībā.

Kontrolpunktos būs iespēja atbildēt arī uz izzinošiem jautājumiem par dabu, sportu un vēsturi.

Izaicinājuma noslēgumā tiks izlozētas divas galvenās balvas 500 eiro vērtībā katra – individuālajā un komandu kategorijā. Papildus būs iespēja laimēt arī veicināšanas balvas.

Dalība izaicinājumā ir bez maksas, reģistrējoties šeit.

KONTEKSTS:

Ar #BeActive pārgājienu gleznainajā Cēsu apkārtnē un Orientēšanās nakti 20 pilsētās arī no 23. līdz 30. septembrim startēs Eiropas Sporta nedēļa, kuras laikā ikvienam būs pieejami daudzveidīgi bezmaksas sporta pasākumi visā Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti