Latvijas futbola Virslīgas pārspēle "Super Nova" - "Metta"

Izaicinājuma kauss. Dobeles Tenax – AHC Potaissa Turda. Aivis Jurdžs

Izaicinājuma kauss handbolā. Dobeles Tenax – AHC Potaissa Turda

Dobeles «Tenax» handbolisti Izaicinājuma kausa spēlē piekāpjas Rumānijas klubam

Latvijas čempioni Dobeles “Tenax” sestdien mājās ar 35:38 zaudēja Rumānijas klubam "Potaissa Turda" pirmajā spēlē Eiropas Handbola federācijas (EHF) Izaicinājuma kausa trešajā kārtā, liecina rīkotāju informācija. Atbildes spēle pēc nedēļas notiks Rumānijā.

Turnīra astotdaļfinālā iekļūs komanda, kas uzvarēs divu spēļu summā, tādējādi dobelniekiem atbildes mačā 24.novembrī būs jālūko atspēlēt trīs vārtu deficītu.

Mājiniekiem pa septiņiem vārtiem guva Aivis Jurdžs un Māris Veršakovs, bet viesiem pa pieciem vārtiem iekrāja Mariuss Soke un Stefans Terzičs.

Par mačā labāko spēlētāju mājinieku sastāvā atzītais Jurdžs spēles noslēgumā intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka var būt gandarīts par amatieru komandas spēju savā laukumā izrādīt līdzvērtīgu pretestību profesionālam handbola klubam.

Dobeles "Tenax" pirmajā puslaikā zaudēja ar -3 (16:19) un "Potaissa Turda" handbolisti arī pēc pārtraukuma turējās vadībā ar vairāku vārtu pārsvaru. Viesu prāvāko atrāvienu "Tenax" sadeldēja, tomēr Rumānijas komandas pārsvars ne brīdi nebija mazāks par diviem vārtiem.

Rumānijas trešā spēcīgākā komanda no Turdas pilsētas pirms diviem gadiem kļuva par Izaicinājuma kausa čempioniem.

EHF Izaicinājuma kausa izcīņa notiek pēdējo sezonu, jo nākamgad turnīrs iekļausies reformētā EHF kausa turnīrā. Šosezon turnīrs sākās ar otrās kārtas spēlēm, bet trešajā kārtā komandas pretendē uz iekļūšanu astotdaļfinālā. Dobeles “Tenax” otrajā kārtā pārspēja Luksemburgas klubu “Dudelange”