Cīkstone Grigorjeva kļūst par trīskārtēju Eiropas čempioni

Pērn par Latvijas gada labāko sportisti atzītā cīkstone Anastasija Grigorjeva piektdien Somijā palika nepārspēta svara kategorijā līdz 63 kilogramiem un nodrošināja karjerā trešo Eiropas čempiones titulu, liecina rīkotāju informācija.

Grigorjeva finālā ar 10:2 pārspēja baltkrievieti Mariju Mamašuku un aizstāvēja pērn iegūtos Eiropas čempiones laurus. Mamašuka labāk aizvadīja finālcīņas sākumu un izvirzījās vadībā ar 2:0, toties cīņas vidusdaļā Grigorjeva aktivizējās un vairs nebija apturama.

Zelta medaļu Eiropas čempionātā Grigorjeva nopelnīja arī 2010. gadā, bet 2012. gadā viņa kļuva par sudraba laureāti.

Somijā Grigorjeva līdz finālam pirmajā kārtā pieveica Čehijas cīkstoni Adelu Hanzlīčkovu, turpināja ar uzvaru pār turcieti Busi Tosunu, bet pusfinālā pārvarēja arī ukrainietes Jūlijas Tkačas-Ostapčukas pretestību.

Grigorjevas zelts Latvijai ir jau otrā medaļa, jo ceturtdien bronzas godalgu ieguva Laura Skujiņa svarā līdz 69 kilogramiem.

Brīvajā cīņā vīriešiem piektdien startēja Armands Zvirbulis, taču viņš svara kategorijā līdz 86 kilogramiem zaudēja jau pirmajā cīņā un tālāk netika. Iepriekš pirmajās cīņās zaudēja gan Imants Lagodskis (97 kg), Karalina Tjapko (53 kg) un Violeta Ponomarjova (48 kg), gan Irina Petrova (58 kg), kura vienu cīņu zaudēja arī gandarījuma turnīrā.

Startam grieķu romiešu cīņā nedēļas nogalē ir pieteikti Kristaps Kalnakārklis (66 kg), Sergejs Mironovs (71 kg), Aleksandrs Višņakovs (75 kg) un Česlavs Beštenis (80 kg). Eiropas čempionāts risināsies līdz svētdienai.