BMX riteņbraucējam Veidem devītā vieta Pasaules kausa Superkrosā otrajā posmā

Latvijas BMX riteņbraucējs Rihards Veide svētdien izcīnīja devīto vietu Mančestrā notikušajā Pasaules kausa izcīņas Superkrosā otrajā posmā, paliekot pirmais aiz dalības finālā.

Pamatsacensībās no Latvijas sportistiem piedalījās Veide un Edžus Treimanis, kuri priekšbraucienos izcīnīja otrās vietas. Tomēr ceturtdaļfinālā Treimanis savā braucienā bija septītais un neiekļuva nākamajā kārtā, bet Veide guva trešo vietu un kvalificējās pusfinālam.

Cīņā par iekļūšanu finālā Veidem bija labs starts, tomēr turpinājumā brauciens neizdevās tik sekmīgs un viņš finišēja piektais, tikai par sekundes desmitdaļu atpaliekot no iespējas piedalīties izšķirošajā braucienā.

Par čempionu ceturto gadu pēc kārtas Mančestrā kļuva mājinieku favorīts Laiems Filipss, kuram sekoja vēl viens brits Kails Evanss, bet trešo vietu izcīnīja šveicietis Reno Blāns.

Tikmēr Treimanis noslēgumā tika klasificēts 25.pozīcijā.

Kā zināms, sacensībās piedalījās arī vēl viens latvietis Kristens Krīgers, tomēr viņš sestdien piedzīvoja kritienu jau pirmajā kvalifikācijas braucienā un turpmāk vairs trasē nedevās.

Šoreiz Latviju sacensībās nepārstāvēja divkārtējais olimpiskais čempions Māris Štrombergs.

Jau ziņots, ka pirms divām nedēļām Argentīnā notikušajā Pasaules kausa pirmajā etapā Štrombergs tika līdz ceturtdaļfinālam, sacensības noslēdzot 27.vietā. Tikmēr Treimanis ierindojās 33.pozīcijā, bet Krīgers bija 39.vietā 164 dalībnieku vidū.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderpozīciju ar 340 punktiem saglabā pirmajā posmā uzvarējušais amerikānis Korbens Šarā, kurš svētdien bija astotais, bet no latviešiem labākais ar 100 punktiem ir 28.pozīcijā esošais Rihards Veide, kurš Argentīnā nebrauca.

Tikmēr dāmu sacensībās sestdien dramatisku uzvaru guva austrāliete Kerolaina Bučenena. Vēl dažus metrus pirms finiša pirmā bija amerikāniete Elisa Posta, tomēr viņa pamanījās piedzīvot kritienu un beigās palika vien ceturtā.

Pasaules kausa līdere ar 450 punktiem ir tieši Bučenena, kura uzvarēja arī pirmajā etapā.

Kā ziņots, pagājušajā nedēļā Štrombergs triumfēja ASV čempionāta pirmajās divās sacensībās, bet Veide un Treimanis guva dubultuzvaru pirmajā Eiropas kausa etapā.

2014.gada jūnijā BMX riteņbraucējiem sākās Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācija, kas noslēgsies šovasar. Šajā kvalifikācijas ciklā sportisti pelna UCI ranga punktus, kas tālāk veido arī Nāciju rangu. Tieši Nāciju rangs būs kritērijs, pēc kura noskaidros to, cik vietu olimpiskajās spēlēs pienāksies valstīm. Maksimums, ko varēs iegūt katra nācija, būs trīs vietas, tomēr šoreiz tās saņems tikai četras, nevis piecas valstis, kā tas bija iepriekš.

Vēl pēc rezultātiem 5.-7.vieta saņems divas ceļazīmes, bet 8.-13.vieta - vienu.

Latvija pēc pirmā Pasaules kausa etapa olimpiskajā rangā bija atkritusi par vienu pozīciju un šobrīd ieņem septīto vietu.

Riodežaneiro olimpiskās spēles notiks no 5. līdz 21.augustam, bet tajās kā viena no Latvijas lielākajām cerībām ir tieši Štrombergs, kurš ir divkārtējs Olimpiādes čempions.