Eiropas čempionāta svarcelšanā atklāšanā Erevānā sadedzina Azerbaidžānas karogu

Eiropas Svarcelšanas federācija (EWF) sestdien nosodīja Azerbaidžānas karoga sadedzināšanu Eiropas čempionāta atklāšanas ceremonijā Armēnijas galvaspilsētā Erevānā. Azerbaidžānas delegācija pēc incidenta dosies mājās un sacensībās nepiedalīsies.

Viena no atklāšanas pasākuma norisēs iesaistītām personām svinīgā pasākuma laikā sagrāba un aizdedzināja kādas sievietes uz skatuves turēto Azerbaidžānas karogu. Policija dedzinātāju aizturēja, bet vēlāk atbrīvoja bez apsūdzības izvirzīšanas. 

Azerbaidžānas delegācija saņēma savas valsts valdības rīkojumu atgriezties mājās vēl pirms sacensību sākuma. 

EWF nosodīja Azerbaidžānas karoga dedzināšanu kā ļoti nopietnu un nožēlojamu uzbrukumu sporta pamatvērtībām un godīgas spēles principiem. EWF pauda nožēlu, bet vienlaicīgi arī sapratni par Azerbaidžānas delegācijas lēmumu doties mājup. 

Azerbaidžānas svarcēlājiem ies secen iespēja Eiropas čempionātā gūt olimpiskās kvalifikācijas punktus, tomēr sagaidāms, ka viņiem ļaus maijā piedalīties Āfrikas čempionātā, kam būs līdzvērtīgs statuss. 

Atbalstu EWF nostājai pauda arī Starptautiskā Svarcelšanas federācija, nosodot necieņas izrādīšanu valsts simboliem.

Eiropas čempionāts Erevānā ilgs līdz 23. aprīlim, piedaloties arī Latvijas svarcēlājiem.

KONTEKSTS:

Jau gadu desmitiem ar mainīgiem abu pušu panākumiem ilgst Azerbaidžānas un Armēnijas bruņots konflikts par Kalnu Karabahas reģionu. Armēnijai ieilgušais konflikts ir cīņa par armēņu tautas vienotību, bet Azerbaidžānai – par savas valsts teritoriālo integritāti.

Konflikts par etnisko armēņu apdzīvoto Kalnu Karabahu, ko starptautiski uzskata par Azerbaidžānas teritoriju, jau prasījis vairākus desmitus tūkstošus dzīvību, kas jo vairāk sarežģī miera risinājumu iespējas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti