Taekvondo cīkstones māsas Tarvidas tēmē uz dalību olimpiskajās spēlēs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Netālu no Grenctāles, pie pašas Lietuvas robežas dzīvo Tarvidu ģimene. Šīs ir īpašas vakariņas, jo abas meitas Inese un Jolanta pēdējā pusotra gada laikā Latvijā ierodas reti – vien trīs četras reizes gadā. Tas tāpēc, ka abas augstā līmenī trenējas taekvando, un dara to Vācijā.

“Mēs zinājām, ja mēs gribam trenēties un veidot nopietnu sporta karjeru, domājot jau par olimpiskajām spēlēm, bija skaidrs, ka tam nepieciešami nopietni treniņi, un tas nav īsti iespējams šeit pie mums, jo nepieciešami gan sparinga partneri, gan treniņa biedri. Tas šeit nebija iespējams, un mēs izdomājām pārvākties un trenēties Vācijā pie laba trenera,” LTV raidījumā “Sporta studija” atklāja Inese Tarvida.

Vācijā meitenēm ir iespēja trenēties lielā treniņu centrā, kur trenējas ievērojama daļa no elites taekvando sportistiem. Treneris bija meitenes ievērojis jau iepriekš, uzaicinājis uz vasaras nometni, un pēc vidusskolas pabeigšanas Inese pārcēlās uz Vāciju. Vēlāk pievienojās arī Jolanta.

Latvijā ieradušies divi cīkstoņi no Āfrikas, Ineses un Jolantas kluba biedri Vācijā. Esot Latvijā, viņi visi devās uz kādu īpašu vietu turpat līdzās mājvietai – šķūnītī meitenēm izveidota sava sporta zāle. Amortizējošais grīdas segums atceļojis no Korejas, “Sporta studijai” atklāja meiteņu tēvs Gintauts.

Esot Latvijā, Jolanta dalību ņēma arī atklātajā čempionātā. Viņa pastāstīja, ka visgrūtākā ir diena pirms svēršanās – iepriekš daudz jāsvīst, pirms pašas svēršanās nedrīkst dzert, jo jāzaudē svars. Tikai tad, kad svēršanās procedūra pabeigta, ir iespējams nodoties vēderpriekiem.

Inesei šīs sacensības gāja secen, jo pirms tam viņa “Grand Prix” Taivānā izcīnīja bronzas godalgu, taču iedzīvojās arī traumā. Taču šis turnīrs deva pārliecību, ka viss ir iespējams.

Jolantu sacensībās Rīgā atbalstīja ģimene. Tas māsu pārsteidza, jo Vācijā viņa pieradusi, ka atbalsts ir tikai no komandas biedriem.

Abām māsām ir sapnis – piedalīties olimpiskajās spēlēs. Viņas zina, ka to var sasniegt tikai tad, ja turpinās treniņus Vācijā. Atbraucot mājās, viņas ātri zaudē formu, tādēļ apzinās, ka mājas apmeklēt var reti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti