Briedis paļaujas uz savu komandu un sola fantastisku cīņu

Pēc vairāk nekā gada pauzes ringā sestdien atgriezīsies Latvijas labākais bokseris Mairis Briedis, lai Pasaules boksa supersērijas finālā cīnītos pret kubieti Junielu Dortikosu. Abi bokseri savu iepriekšējo cīņu aizvadīja pagājušā gada 15.jūnija vakarā “Arēnā Rīga”, iegūstot tiesības cīnīties par Muhameda Ali vārdā nosaukto trofeju.

Abu bokseru cīņa sākotnēji bija plānota pavasarī Rīgā, taču plānus izjauca koronavīruss. Šoreiz abi devušies uz Vācijas pilsētu Minheni, kur cīņa tiks aizvadīta TV studijā bez skatītājiem. Briedis sarunā ar žurnālistiem pirms cīņas stāstīja, ka paļaujas uz ieguldīto darbu sagatavošanās procesā un savas komandas paveikto.

“Es uzticos savai komandai, mēs esam izdarījuši lielu darbu,” pauda Briedis, norādot, ka apkārt viņam būs siena, un šī siena būs viņa komanda. “Mēs iziesim ringā un parādīsim fantastisku cīņu,” piebilda bokseris.

Tuvojas Brieža un Dortikosa ilgi gaidītā cīņaMāris Bergs

Latvijas bokseris kopā ar savu komandu Minhenē ieradās trešdien, kur uzreiz bija jāveic koronavīrusa testi. Briedis un viņa komanda dzīvo viesnīcā ārpus pilsētas centra, līdz ar to viņiem netraucē pilsētas kņada. Boksera menedžeris Raimonds Zeps pauda, ka apstākļi esot ļoti labi un par tiem nevar sūdzēties, taču Supersērijas organizatoru izstrādātais drošības protokols šīs cīņas norisei ir ārkārtīgi strikts un padomāts par vissīkākajām niansēm, lai nodrošinātu cik vien iespējams drošus apstākļus.

Zeps norādīja, ka drošības apsvērumu dēļ komandai, ieejot telpās, ir jāstaigā maskās. To drīkst noņemt, piemēram, ieturot maltīti. “Dzīvojam savā stāvā, īsti ar citiem cilvēkiem mums kontaktu nav, tikai tik, cik ar viesnīcas personālu,” teica Zeps.

Brieža pretinieks Dortikoss ir no Kubas, kas pazīstama ar ļoti labu boksa skolu. Kubietis ar labiem panākumiem cīnījies amatieru boksā, bet pēc pārejas profesionālā līmenī viņam 25 cīņās gūtas 24 uzvaras – 22 no tām ar nokautu. Dortikosa iesauka ir „nokautu dakteris”, kuru viņš ieguvis savam ļoti agresīvajam boksa stilam un spēcīgajiem sitieniem, kas pretinieku nogulda uz ringa dēļiem.

Līdzīgi kā Briedis, arī Dortikoss vienīgo zaudējumu karjerā līdz šim piedzīvojis iepriekšējā Supersērijas sezonā, pusfinālā zaudējot Muratam Gasijevam. Kubietis tiek raksturots kā vienveidīgs bokseris, taču bijušais bokseris un tagad treneris Elvis Mihaiļenko norāda, ka Dortikosa tehnika un visbiežāk izmantotās kombinācijas ir noslīpētas gandrīz līdz perfektumam, kas viņu padara ļoti bīstamu.

Pirms cīņas bukmeikeri neliela favorīta statusā izvirzījuši Briedi. Eksperti uzskata, ka Briedim svarīgi būs izturēt cīņas sākumu, kad kubietis, visticamāk, metīsies uzbrukumā, mēģinot visu ātri pabeigt ar nokautu, tiesa, arī pašam Briedim ir pa spēkam nokautēt Dortikosu, ja viņš pieļaus vaļības. Plānots, ka cīņa varētu sākties ap pusnakti pēc Latvijas laika.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Cīņas
Sports
Jaunākie
Interesanti