Latvijas biatlonisti Pasaules kausa sezonu noslēdz ar nekvalificēšanos iedzīšanai

Latvijas biatlonisti Pasaules kausa sezonas pēdējā posmā piektdien Zviedrijā 10 kilometru sprintā netika TOP60 un nekvalificējās startam iedzīšanā. Aleksandrs Patrijuks un Edgars Mise ieņēma attiecīgi 94. un 99.vietu 100 dalībnieku konkurencē.

Uzvarēja Itālijas biatlonists Lukass Hofers ar finišu pēc 22 minūtēm un 27,1 sekundes. Otrās vietas ieguvējs zviedrs Sebastians Samuelsons atpalika 4,0 sekundes, bet laureātu trio noslēdza Norvēģijas sportists Tarjei Bē 14,4 sekundes aiz uzvarētāja. Visi trīs pirmo vietu ieguvēji šāva nekļūdīgi.

Patrijuks šaušanā guļus atstāja vienu neskartu mērķi pirmajā ugunslīnijā, savukārt nākamajā reizē, šaujot stāvus, nopelnīja trīs soda apļus. Misem abi soda apļi iekrājās par kļūdām pirmajā šaušanā. Finišā Patrijuku no Hofera šķīra vairāk nekā trīsarpus minūtes (+3:37,4), turpretim Mise uzvarētājam zaudēja četrarpus minūtes (+4:30,7).

Izlases līderis Andrejs Rastorgujevs nevarēja piedalīties, jo uz laiku ir atstādināts par iespējamu antidopinga pārkāpumu, bet startam iepriekš pieteiktais Roberts Slotiņš saslima.

Nāciju kausa ieskaitē Latvija vīriešu konkurencē noslēdza 21.vietā, kas arī nākamajā sezonā ļaus Pasaules kausa sacensībās sprintā un individuālajā distancē katrā posmā startēt trim sportistiem.

Jau vēstīts, ka iepriekš piektdien Estersundā sprintā sievietēm Sanita Buliņa izcīnīja 32.vietu un pirmoreiz nodrošināja dalību iedzīšanā, savukārt Baiba Bendika sacensības noslēdza 66.vietā. Pasaules kausa sezona tādējādi ir beigusies visiem Latvijas izlases dalībniekiem, izņemot Buliņu.

Noslēguma posmā sestdien kungi un dāmas sacentīsies iedzīšanā, bet svētdien sezona finišēs ar masu starta distancēm.