Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Lietuvā militāro mācību laikā nosaka komandantstundu

Intervija ar CVK priekšsēdētāju Kristīni Saulīti

Centrālās vēlēšanu komisijas vadītāja: Esam gatavi Eiroparlamenta vēlēšanām

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) ir gatava 8. jūnijā Latvijā gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica CVK priekšsēdētāja Kristīne Saulīte. Šobrīd ir izveidotas vēlēšanu komisijas, iecirkņi, piegādāti nepieciešamie materiāli.

Saulīte norādīja, ka īpaši tiek strādāts arī pie kibernoziedzības risku novēršanas. Situācija tiek monitorēta un modelēti dažādi iespējamie scenāriji. "Visa veida drošība ir prioritāte numur viens," uzsvēra Saulīte, vienlaikus apstiprinot, ka bažu par vēlēšanu sistēmu nav ­– tās izstrādātāji un Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde esot labi pastrādājuši. 

Kā zināms, šajās Eiroparlamenta vēlēšanās vēlētāji varēs balsot sev tuvākajā un tīkamākajā iecirknī. Saulīte sacīja – risks, ka kāds cilvēks varētu nobalsot vairākas reizes, ir izslēgts, jo sistēma ļoti skaidri uzrādot, ja cilvēks ir jau nobalsojis.

Tāpat CVK vadītāja atgādināja, ka balsot varēs arī trīs dienas pirms 8. jūnija. "Satversmē ierakstīts, ka Saeimas vēlēšanas notiek vienā dienā, bet Eiropas Parlamenta likums ļauj iet nobalsot agrāk. Aicinātu visus padomāt par to un izdarīt savu izvēli jau agrāk," aicināja Saulīte.

Saulīte pauda cerību, ka šoreiz Eiroparlamenta vēlēšanās piedalīsies lielāks skaits vēlētāju, ņemot vērā pašreizējo ģeopolitisko situāciju: "Esam daļa no Eiropas, un mums jāpārstāv savas intereses."

Latvijas pilsoņiem būs pieejami arī 50 iecirkņi ārvalstīs, kā arī būs iespējams vēlēt pa pastu. Savukārt Latvijā darbosies 895 vēlēšanu iecirkņi.

KONTEKSTS: 

Eiropas Parlamenta vēlēšanas Eiropas Savienības dalībvalstīs notiks no 6. līdz 9. jūnijam.

Nākamā Eiropas Parlamenta sastāvā Latvijai būs deviņas deputātu vietas pašreizējo astoņu vietā.

Eiropas Parlamenta vēlēšanas Latvijā notiks 8. jūnijā. Sarakstus pieteikušas 16 partijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti