Bendika noslēdz labāko duci Eiropas čempionātā biatlonā individuālajā distancē; vīrieši aiz TOP 30

Latvijas sieviešu biatlona līdere Baiba Bendika trešdien Šveicē ar trim kļūdām šaušanā ieguva 12. vietu Eiropas atklātajā čempionātā 15 kilometru individuālajā distancē, liecina rīkotāju informācija. Vīriešu sacensībās Andrejs Rastorgujevs nesašāva sešus mērķus un augstāk par 33. pozīciju netika, bet labāko rezultātu Latvijas izlasē sasniedza 32.vietu ieguvušais Edgars Mise.

(papildināts pēc vīriešu sacensībām)
Bendika pēc trešās šautuves bija piektā un saglabāja izredzes cīņā par godalgām, taču visas cerības dzēsa divas kļūdas pēdējā ugunslīnijā. Māsas Sanita un Sandra Buliņas sasniedza attiecīgi 61. un 75. vietu 94 dalībnieču konkurencē.

Uzvarēja itāliete Mikela Karara, kam nekļūdīgi šāvusī sudraba medaļniece Vācijas biatloniste Liza Marija Sparka zaudēja 47,7 sekundes. Bronzu nopelnīja ukrainiete Jūlija Džima 53,2 sekundes aiz uzvarētājas. Karara un Džima nesašāva pa vienam mērķim.

Bendiku finišā no uzvarētājas šķīra divas minūtes un 8,2 sekundes. Sanita un Sandra Buliņas nesašāva attiecīgi četrus un piecus mērķus, no pirmās vietas ieguvējas atpaliekot vairāk nekā sešas minūtes.

Vēlāk vīriešiem 20 kilometru individuālajā distancē uzvarēja perfekti šāvušais norvēģis Endre Strēmsheims, kam ukrainis Antons Dudčenko zaudēja divas minūtes un 4,7 sekundes, nopelnot sudrabu. Par bronzas laureātu kļuva vēl 11,8 sekundes lēnākais Slovēnijas biatlonists Lovro Planko. Pjedestāla zemākos pakāpienus ieņēmušie sportisti nesašāva pa vienam mērķim.

Rastorgujevam nevienā šautuvē neizdevās iztikt bez soda minūšu sapelnīšanas, savukārt Misem četrās ugunslīnijās palika divi neskarti mērķi un savu titulētāko komandas biedru viņš finišā apsteidza par 2,1 sekundi.

Aleksandrs Patrijuks un Gints Lūsis ieņēma attiecīgi 83. un 96. vietu 112 dalībnieku konkurencē, abiem iekrājot pa septiņām soda minūtēm.

Rastorgujevs par Eiropas čempionu individuālajā distancē kļuva gan aizpērn, kad iegūtos laurus vēlāk zaudēja diskvalifikācijas dēļ, gan 2014. gadā individuālajā distancē un 2018. gadā sprintā. Bendikas rēķinā ir 2021. gadā izcīnīts Eiropas čempiones tituls sprintā.

Čempionāta turpinājumā līdz svētdienai, 29. janvārim, Lencerheidē ir paredzētas sacensības arī sprintā, iedzīšanā un jauktajās stafetēs. Biatlona lielvalstis Eiropas čempionātā ierasti pārstāv otrais sastāvs, savukārt Latvijas izlases dalībniekiem tā ir iespēja ar labiem rezultātiem nodrošināt valsts finansējumu nākamajai sezonai.