Bendikai kļūdas šaušanā liedz tikt augstāk par piekto desmitu biatlona Pasaules kausa sprintā

Baiba Bendika piektdien Pasaules kausa posmu Oberhofā, Vācijā, sāka ar 45. vietu 7,5 kilometru sprintā, kur Latvijas spēcīgākās biatlonistes rezultātu piezemēja trīs kļūdas šaušanā. Māsas Sandra un Sanita Buliņas arī trīsreiz kļūdījās šaušanā un netika TOP60.

Uzvarēja francūziete Žistīne Brezā-Bušē, kura pēc diviem noslēpotiem soda apļiem tomēr spēja finišēt pirmā ar rezultātu 22 minūtes un 43,0 sekundes. Nekļūdīgi šāvusī otrās vietas ieguvēja mājiniece Franciska Preisa atpalika 4,6 sekundes, bet par divām sekundes desmitdaļām apsteidza trešo laureāti – uzvarētājas tautieti Sofiju Šavo, kam palika viens nesašauts mērķis.

Bendika pirmajā šautuvē guļus raiti sašāva četrus pirmos mērķus, bet pēdējo lodi netrāpīja. Vēl par diviem soda apļiem distanci Baibai pagarināja šaušana stāvus, un finišā viņa no uzvarētājas atpalika divas minūtes un 14,3 sekundes.

Sandra Buliņa finišēja 78. vietā 97 dalībnieču konkurencē, finišējot vienu pozīciju priekšā Sanitai Buliņa. Abas māsas nekvalificējās iedzīšanai, kur varēs startēt 60 ātrākās.

Sanita Buliņa divreiz kļūdījās guļus pirmajā ugunslīnijā un vienu soda apli nopelnīja šaušanā stāvus. Turpretim Sandrai Buliņai pirmajā šautuvē palika viens neskarts mērķis, kam vēlāk sekoja divas kļūdas šaušanā stāvus.

Bendika septembra beigās laida pasaulē dēliņu Emīlu, bet jau pāris mēnešus vēlāk atgriezās Pasaules kausa sacensībās. Nākamajos divos Pasaules kausa posmos Baiba nestartēja, turpinot gatavošanos sezonas turpinājumam, lai spēcīgāko biatlonistu konkurencē atgrieztos pēc gadumijas.

Iepriekš piektdien sprintā vīriešiem Latvijas komandā labāko rezultātu sasniedza 27. vietu ieguvušais Renārs Birkentāls, savukārt Andrejs Rastorgujevs un Aleksandrs Patrijuks ierindojās attiecīgi 36. un 89. vietā.

Pasaules kausa posms sestdien turpināsies ar sacīkstēm iedzīšanā, bet svētdien noslēgumā risināsies klasiskās kungu un dāmu stafetes.