«VEF Rīga» zaudē un atvadās no cerībām pagarināt sezonu Eiropas kausā

Latvijas vicečempioni "VEF Rīga" trešdien ar 66:74 zaudēja Krievijas klubam Sanktpēterburgas "Zenit" un pēc "Arēnā Rīga" piedzīvotās neveiksmes šķīrās no izredzēm Eiropas kausa izcīņā sezonu turpināt pēc pirmās grupu kārtas noslēguma. "VEF Rīgai" turnīrā atlicis aizvadīt vēl divas spēles, taču grupā pirmais četrinieks vairs nav sasniedzams.

Mājiniekiem Jānis Timma bija rezultatīvākais ar 19 punktiem un izcīnītām septiņām atlēkušajām bumbām, bet Bamba Fals nodrošināja 14 punktus. Uzvarētājiem izcēlās Valters Hodžs ar 23 punktiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm. Cerības uz uzvaru "VEF Rīga" saglabāja vēl pēdējā ceturtdaļā, ko sāka ar divu punktu iztrūkumu, taču divas minūtes pirms spēles beigām "Zenit" bija priekšā ar 10 punktiem (72:62) un galotnē nosargāja uzvaru.

"VEF Rīgai" ar astoņās spēlēs gūtu vienu uzvaru vairs nav iespējams D grupā tikt pirmajā četriniekā. Savukārt "Zenit" ar ceturto uzvaru garantēja vismaz 4.vietu grupā.

Laukuma saimnieki cīņas sākumā panāca 5:0 un ceturtdaļas turpinājumā noturējās vadībā, pārtraukumā dodoties ar divu punktu vadību (21:19). Toties otrajā ceturtdaļā "VEF Rīgas" aizsardzība nespēja apturēt pretinieku aktivitāti, un nesekmējās arī cīņa par atlēkušajām bumbām. "Zenit" cīņu atsāka ar astoņiem punktiem pēc kārtas un puslaika beigās bija priekšā ar deviņiem punktiem (45:36).

Mājinieki sasparojās otrā puslaika sākumā, kas ļāva arvien samazināt rezultāta starpību, kas trīs minūtes līdz trešā ceturkšņa beigām pēc Timmas gūtā groza saruka līdz diviem punktiem (51:53). Divu punktu deficīts bija arī pēdējās ceturtdaļas sākumā, līdz "Zenit" izdevās 6:0 atrāviens.

Jau vēstīts, ka F grupas spēli trešdien Turcijā aizvada BK "Ventspils", kas Izmirā tiekas ar "Pinar Karsiyaka".

Eiropas kausa izcīņā 36 klubi ir sadalīti sešās grupās pa sešām komandām, kas līdz 17. decembrim divās reģionālās konferencēs izspēlē regulāro sezonu. Katras grupas četras labākās komandas iekļūs otrajā grupu kārtā, kur nonāks arī astoņi klubi, kas netiks Eirolīgas 16 spēcīgāko vienību vidū. Otrajā grupu kārtā tādējādi spēlēs 32 klubi, kas būs sadalīti astoņās grupās pa četrām komandām. Astotdaļfinālā tiks katras grupas divas labākās vienības.