«VEF Rīga» sola uzticību VTB līgai un cer uz izmaiņām Latvijas čempionāta nolikumā

"VEF Rīga" klubu var dēvēt par VTB vienotās līgas jeb Krievijas atklātā čempionāta dinozauru. Komanda tur spēlē kopš 2009.gada un pāris nesenākajās sezonās tas klubam ir vienīgais starptautiskais turnīrs. "VEF Rīga" valdes priekšsēdētājs Edgars Jaunups VTB līgu raksturo kā komandai izdevīgāku finansiāli un sportiski, tādēļ viņš vēlētos, lai Latvijas basketbola līgas (LBL) sezona tiktu pagarināta un iesniegtos vasarā.

Jaunups svētdien noliedza Krievijas avīzē "Izvestija" pausto, ka "VEF Rīga" finanšu problēmu nākamajā sezonā VTB līgā varētu nespēlēt. Pēc viņa teiktā, "VEF Rīga" no VTB līgas aizietu tikai tad, kad iekļūs Eiropā spēcīgākajā klubu turnīrā Eirolīgā. 

"Spēlēšana VTB vienotajā līgā ir un paliek mūsu prioritāte," teica Jaunups. Runas par "VEF Rīga" finanšu problēmām viņš nosauca par nepamatotām.

Rīgā svētdien bija ieradies VTB līgas prezidents Sergejs Kuščenko, kurš apgalvoja, ka nesaskata šķēršļus "VEF Rīga" dalībai turnīrā arī turpmāk, bet viņa senākā intervija "Izvestija" vēlāk citos avotos tikusi sagrozīta. VTB līgā gan sagaida, ka nākotnē klubu budžets būs vismaz trīs miljoni dolāru, kam "VEF Rīga" pašlaik neatbilst. Tomēr nosauktais budžets esot tikai vēlamais attīstības scenārijs.

Jaunups cer uz izmaiņām Latvijas čempionāta finālu izspēlē, kur uzvarētāji līdz šim noskaidroti ne vēlāk kā 31.maijā. "VEF Rīga" vadītājs uzskata, ka valsts čempionus varētu noteikt arī jūnijā, kas ļautu komandai cīnīties par augstu vietu VTB izslēgšanas turnīrā.

Tiesa, šāds scenārijs viena kluba ambīciju apmierināšanai būtu visai ačgārns. "VEF Rīga" joprojām ir vienīgā pašmāju komanda, kas LBL aizvada tikai pusi regulārās sezonas spēļu. Tāds grafiks vēl ir arī Igaunijas čempionātā spēlējošajai "Valka/Valga".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Basketbols
Sports
Jaunākie
Interesanti