«VEF Rīga» pēc neveiksmīga pirmā puslaika izcīna uzvaru Tartu

"VEF Rīga" trešdien izbraukumā Igaunijā ar 81:75 pieveica Tartu augstskolu Latvijas-Igaunijas apvienotās basketbola līgas spēlē, liecina rīkotāju informācija. Pirmajā puslaikā Latvijas vicečempioni ne brīdi nebija vadībā, tomēr pēc pārtraukuma spēja pavērst notikumu gaitu savā labā.

(papildināts ar Jūrmalas kluba uzvaru Jēkabpilī)
Uzvarētājiem 20 punktus iekrāja Artis Ate, bet 19 punktus nodrošināja Mareks Mejeris. Igaunijas komandā 22 punktus guva Arns Velička.

Kad otrajā ceturtdaļā bija spēlētas divarpus minūtes, Igaunijas komandas pārsvars sasniedza 14 punktus (27:13). Lai gan līdz puslaika beigām "VEF Rīga" pietuvojās, vadību ar deviņiem punktiem (42:33) arvien saglabāja laukuma saimnieki. Veiksmīga bija pakaļdzīšanās trešajā ceturtdaļā, un trīs minūtes pirms pēdējā pārtraukuma ar +9 jau priekšā bija "VEF Rīga" (55:46). Lai gan pēdējā ceturkšņa vidū Tartu komanda vēl spēja uz brīdi pārņemt vadību, pēdējās minūtēs pārliecinošāk nospēlēja viesi.

"VEF Rīgu" turnīra tabulas otrajā pozīcijā var apsteigt vienu maču mazāk aizvadījušie "Kalev/Cramo" basketbolisti, kas trešdien ar 88:79 mājās uzveica "Valmiera Glass/VIA". Dienas trešajā spēlē "Jēkabpils/SMSCredit.lv" mājās ar 72:77 zaudēja "Jūrmala Betsafe" vienībai.

Turnīra līdere BK "Ventspils" iekrājusi 16 uzvaras 17 spēlēs, "VEF Rīgai" ir 15 uzvaras 17 spēlēs, savukārt "Kalev/Cramo" 14 panākumi 16 spēlēs.

Apvienotajā līgā Latviju pārstāv BK "Ventspils", “VEF Rīga”, BK “Jūrmala”, BK “Ogre”, “Latvijas Universitāte”, “Jēkabpils/SMScredit.lv”, BK “Liepāja” un “Valmiera Glass/ViA". Septiņi Igaunijas klubi ir "Kalev/Cramo", "Tartu Ulikool”, “Rapla”, “Parnu Sadam”, “Valga/Valka”, "Tal Tech" un “Kalev/TLU”.

Pamatturnīrā līdz 23. martam komandas izspēlēs divus apļus. Astoņas labākās komandas iekļūs izslēgšanas turnīrā, kas sāksies marta beigās. Savukārt 5. un 6. aprīlī notiks finālčetrinieka spēles.

Pēc apvienotās līgas sacensību noslēguma 10. aprīlī sāksies Latvijas čempionāta izslēgšanas turnīrs, kurā piedalīsies sešas labākās komandas pēc Latvijas–Igaunijas līgas pamatturnīra rezultātiem.