Latvijas vīriešu čempionāts kērlingā

Latvijas handbola Virslīgas sievietēm pusfināls "LSPA" - "REIR Dobele"

Latvijas Basketbola līgas fināls. 3. spēle. "VEF Rīga" - BK "Ventspils"

«VEF Rīga» izvirzās vadībā Latvijas Basketbola līgas finālsērijā ar 2-1

Latvijas basketbola līgā (LBL) sestdien “VEF Rīga” un BK “Ventspils” aizvadīja trešo spēli finālsērijā, kurā ar 89:65 uzvarēja "VEF Rīga", finālsērijā izvirzoties vadībā ar 2-1.

Pirms spēles BK “Ventspils” galvenais treneris Gints Fogels LTV norādīja, ka iepriekšējā finālsērijas mačā, lai gan ventspilnieki guva uzvaru, tomēr neaizvadīja labu spēli. “Man personīgi pirmā spēle patika labāk,” norādīja Fogels. Viņš pauda, ka komandai trešajā finālsērijas mačā ir obligāti jāsamazina savas kļūdas.

Pirmsspēles intervija ar Gintu Fogelu

Tikmēr “VEF Rīga” galvenais treneris Jānis Gailītis norādīja, ka iepriekšējā spēlē vefieši zaudējuši dēļ aizsardzības. “20 metieni no groza apakšas visu izsaka…,” pauda treneris. Par trešo cīņu runājot Gailītis norādīja, ka komanda sāks cīņu no aizsardzības un prognozēja labu spēli.

Pirmsspēles intervija ar Jāni Gailīti

Pirmajā finālsērijas mačā uzvaru ar 94:80 svinēja “VEF Rīga”, taču otrajā “Ventspils” revanšējās ar 93:88.

Trešajā mačā, par spīti Gailīša teiktajam, "VEF" aizsardzība buksēja, ļaujot "Ventspilij" gūt piecus puntkus pēc kārtas, un arī vēlāk turpināja kāpināt rezultāta starpību. Pēc tam spēle izlīdzinājās, taču pirmo ceturksni vebtspilnieki noslēdza ar pozitīvu bilanci - 23:19.

Otrajā ceturtdaļā vefieši varēja piebremzēt kurzemnieku uzbrukumu un izvirzīties pat vadībā. 46:37 - ar šādu rezultātu, šoreiz "VEF Rīga" labā noslēdzās pirmais puslaiks.

Pārtraukumā “VEF Rīga” kapteinis Artis Ate norādīja, ka lēnais spēles sākums saistīts ar pārāk lielu koncentrāciju. Abas komandas bija cerējušas gūt vieglus punktus taču tas neizdevās. Otrajā ceturtdaļā gan spēle atraisījusies. Runājot par spēles turpinājumu, Ate pauda, ka nedrīkst ļaut ventspilniekiem ieskrieties un jāaptur pretinieku ātrā pāreja no aizsardzības uzbrukumā.

Saruna ar Arti Ati

Spēli skatījās arī bijušais “ventspilnieks”, Latvijas basketbola izlases spēlētājs Rihards Lomažs, kurš to raksturoja kā interesantu un ar asumu. “Labs basketbols,” secināja Lomažs un pauda cerību, ka būs interesants mačs līdz pat beigām. Viņš norādīja ka trešā finālsērijas spēle ir ļoti svarīga.

Saruna ar Rihrdu Lomažu

Šobrīd Lomažam sezona Turcijā ir beigusies, bet līdz dalībai izlasē vēl kāds brīdis jāpagaida. Lomažs atklāja, ka pagaidām var nedēļu divas atpūsties.

Trešā ceturtdaļa iesākās diegan līdzvērtīgi - "vefieši" nedaudz tika izsisti no uzbrukuma ritma. Tomēr rīdzinieki spēja sakārtot spēli, trešo spēles ceturksni noslēdzot ar rezultātu 65:54.

Noslēdzošajā spēles ceturksnī rīdzniekiem bija izdevies sakārtot aizsardzību un veicās arī uzbrukumā, kas ļāva turpināt kāpināt rezultāta starpību, neatstājot ventspilniekiem cerības uz rezultāta izlīdzinājumu. Spēle noslēdzās ar rezultātu 89:65.

“Neļāvām viņiem darīt visu, ko viņi gribēja,” uzvaras panākumu atslēgu nosauca “VEF Rīga” spēlētājs Kristers Zoriks. Viņš norādīja, ka šoreiz nebija tik daudz problēmu, kā iepriekšējā spēlē. Tagad arī vairojusies pārliecība par to, ka var kontrolēt pretinieku, un uz Ventspili aizvadīt ceturto sērijas maču rīdzinieki jau dosies daudz pārliecinātāki.

Saruna ar Kristeru Zoriku

“Ventspils” komandai šī jau ir 21. reize finālā, savukārt “VEF Rīga” finālu sasniegusi 12. reizi. Abas komandas finālā tiekas jau desmito reizi, un līdz šim vairāk uzvaru bijis tieši rīdziniekiem – 7-2.