Latvijas Basketbola līgas finālsērijas 5. spēle. "VEF Rīga" saņem čempionu kausu

Latvijas Basketbola līgas finālsērijas 5. spēles "VEF Rīga" - BK "Ventspils" epizodes

«VEF Rīga» basketbolisti izcīna desmito Latvijas čempionu titulu. Nozīmīgākie notikumi

"VEF Rīga" otrdien mājās ar 79:61 pieveica BK "Ventspils" vienību Latvijas basketbola līgas (LBL) zelta finālsērijas piektajā spēlē un desmito reizi nodrošināja valsts čempionu laurus. Sērijā līdz četrām uzvarām "VEF Rīga" bija pārāki ar 4:1.

Par izslēgšanas turnīra vērtīgāko spēlētāju atzina "VEF Rīga" basketbolistu Naisīru Brūksu.

"VEF Rīga" saņem čempionu kausu

Sērijā noslēdzošajā spēlē Brukss uzvarētājiem guva 20 punktu un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, bet Elaiža Klarenss pievienoja 19  punktus. Ventspils komandā ar 12 punktiem un 13 izcīnītām atlēkušajām bumbā izcēlās Emanuels Vembi, kā arī duci punktu iekrāja Edmunds Elksnis.

Ventspilniekiem pāris precīzi trīspunktnieki ļāva spēles sākumā izvirzīties vadībā, tomēr mazrezultatīvā cīņā laukuma saimnieki bija mazliet pārāki un pirmo ceturtdaļu noslēdza ar viena punkta pārsvaru (18:17). "Ventspils" otrajā ceturtdaļā spēja uz mirkli pārņemt vadību, taču puslaika noslēgumā efektīvāk nospēlēja "VEF Rīga" un pārtraukumā devās ar piecu punktu pārsvaru (38:33).

"VEF Rīga" basketbolists Anrijs Miška pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka komandai jābūt gatavai fiziskai spēlei un pretinieku agresivitātei cīņas turpinājumā.

Saruna ar Kristapu Medisu un Anriju Mišku

Savukārt BK "Ventspils" basketbolists Kristaps Mediss atzina, ka viņa pārstāvētā komanda pieļāva pārāk daudz kļūdu un pretinieks par to sodīja. Ventspilniekiem ir jāsabalansē ātrums ar ilgāku uzbrukumu veidošanu, piebilda Mediss.

"VEF Rīga" trešajā ceturtdaļā rezultatīvāk uzbruka no groza apakšas, turpretim ventspilnieku galvenais ierocis arvien bija ātrums, kam laukuma saimnieki ne vienmēr spēja tikt līdzi. Taču pasliktinoties Ventspils basketbolistu metienu precizitātei, ceturkšņa izskaņā "VEF Rīga" pārsvars jau sasniedza +13 (59:46). Pēdējā spēles nogrieznī "Ventspils" komandai pietrūka enerģijas, lai deldētu deficītu un galotnē apdraudētu pretinieku uzvaru.

Saruna ar Arti Ati

Čempionu kapteinis Artis Ate pēc komandas triumfa atzina, ka zelta godalgas nāca smagi gan pusfinālā pret "Liepāju", gan finālsērijā, kas izvērtās sarežģīta.

Saruna ar Jāni Gailīti pēc spēles

Savukārt "VEF Rīga" galvenais treneris Jānis Gailītis uzsvēra, ka izcīnītais zelts jo svarīgāks ir tādēļ, ka panākums ļāva izlīdzināties ar "Ventspili" pēc izcīnīto Latvijas čempionu titulu skaita. Uzvaru komandai palīdzēja izcīnīt pieredze un komandas līderu sniegums, sacīja Gailītis.

Saruna ar Gintu Fogelu pirms spēles

BK "Ventspils" galvenais treneris Gints Fogels pirms mača intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka ir jānovērš iepriekšējā spēlē pieļautās kļūdas, lai nezaudētu cīņā par savu grozu un nedotu pretiniekiem atkārtotas uzbrukuma iespējas.

Saruna ar Jāni Gailīti pirms spēles

Savukārt "VEF Rīga" galvenais treneris Jānis Gailītis uzsvēra, ka komandā visi apzinās, cik grūta allaž ir sērijā pēdējā spēle. Gailītis uzteica savas komandas veikumu iepriekšējā spēlē, kur izdevās ātras sadarbības un labu sniegumu rād;ija komandas līderi.

Finālsēriju ar uzvaru sāka Ventspils komanda, bet "VEF Rīga" basketbolisti bija pārāki nākamajās cīņās un pārņēma drošu vadību. Arī pērn "VEF Rīga" finālā piecās spēlēs ar 4:1 uzveica BK "Ventspils" basketbolistus.