Sporta ziņas

Latvijas forbola Virslīga «Lekrings» 8:4 «Rubene»

Sporta ziņas

FK «RFS» pēcspēles viedokļi

“TTT Rīga” starpsezona izvērtusies farsā

«TTT Rīga» starpsezona izvērtusies farsā

Aizvadītajā sezonā Latvijas vadošais dāmu basketbola klubs "TTT Rīga" veiksmīgi startēja Eiropas spēcīgākajā klubu turnīrā Eirolīgā. Šosezon klubs tur vairs nespēlēs un vēl pat nav sācis komplektāciju gaidāmajai sezonai, kas sāksies oktobrī.

Iemesls tam ir kluba juridiskā statusa maiņa. Līdz šim "TTT Rīga" bija nodibinājums, bet pērnā gada decembrī tika pieņemts konceptuāls lēmums nodibinājuma vietā izveidot biedrību. Publiski tiek skaidrots, ka tas atvieglotu atbalstītāju piesaistīšanu klubam, jo biedrība ir atvērta organizācija, kurā var mainīties biedru skaits un sastāvs, bet nodibinājums ir slēgta organizācija, kurā nevar iestāties. Normālos apstākļos šādi juridiski pārkārtojumi prasa vien pāris nedēļas.

"Šobrīd ir 9. septembris, pulksten 13.00 pēcpusdienā. Nav neviena līguma ar spēlētājām, treneriem – nekā! Cik saprotu, šodien beidzot ir nodibināta biedrība. Jautājums – kāpēc to nevarēja izdarīt 9 mēnešus ātrāk?" neizpratnē ir "TTT Rīga" līdzšinējais treneris Mārtiņš Gulbis.

Rīgas dome nevēlējās savu pozīciju skaidrot kameras priekšā un atbildes sniedza rakstiski, daļu jautājumu izlaižot. Pašvaldība skaidro, ka nodibinājuma likvidācijas process ticis uzsākts 6. septembrī. 9. septembrī nodibināta biedrība, un tās dibinātāji ir divi faktiskie kluba uzturētāji – Rīgas dome un pašvaldības uzņēmums "Rīgas satiksme". Kā neoficiāls kavēšanās iemesls tiek minēta Rīgas domes nevēlēšanās statūtos fiksēt biedru naudas apmēru jeb uzņemties fiksētas finansiālās saistības.

Līdzšinējais komandas galvenais treneris Gulbis ir neizpratnē gan par savu statusu komandā, gan par to, kur pēdējā brīdī sameklēt spēlētājas sezonai. Ilgtermiņa mērķis būtu atgriezties Eirolīgas apritē, bet, lai to izdarītu, šosezon ir jāuzvar Latvijas čempionātā. Tam savukārt vajadzēs sameklēt atbilstošas spēlētājas. Pērnās sezonas kodols jau ir atradis darbu citviet, un arī pašam Gulbim bija iespējas darba gaitas turpināt ārvalstīs.

"Bija pāris iespējas, bet tad ģenerālmenedžeris Artūrs [Štālbergs] mani uzrunāja un teica, ka redz komandā uz vēl divām nākamajām sezonām. Konceptuāli vienojāmies ar domu, ka būs viss kārtībā – būs Eirolīga. Es atteicu pārējiem piedāvājumiem, un tā nu es šobrīd esmu bez nekā. Pie sasistas siles," pauž Gulbis.

"TTT Rīga" ir vienīgā profesionālā sieviešu basketbola komanda Latvijā. Šobrīd tās dēļ nav saskaņots un apstiprināts Baltijas līgas kalendārs, tādējādi traucējot gatavoties sezonai arī visām pārējām reģiona komandām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti