Porziņģis atgriežas ar 23 punktiem «Mavericks» uzvarā pār Bertāna «Wizards»

Kristaps Porziņģis trešdien pirmajā oficiālajā spēlē Dalasas "Mavericks" sastāvā ar 23 punktiem veicināja komandas uzvaru mājās 108:100 pret Dāvja Bertāna pārstāvēto Vašingtonas "Wizards", liecina Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) informācija. Rodiona Kuruca pārstāvētā Bruklinas "Nets" sezonas pirmajā spēlē ar 126:127 pagarinājumā savā laukumā piekāpās Minesotas "Timberwolves".

Pamatsastāvā spēli sākušais Porziņģis 29 minūtēs (29:10) izcīnīja arī četras atlēkušās bumbas, divreiz rezultatīvi piespēlēja un bloķēja vienu metienu, kā arī pārtvēra vienu piespēli. Daudz metot pa grozu, Kristaps trāpīja trīs no septiņiem trīspunktu metieniem, četrus no deviņiem divpunktu raidījumiem un sešus no septiņiem soda metieniem. Rezultatīvākais Dalasas komandā bija Luka Dončičs ar 34 punktiem un izcīnītām deviņām atlēkušajām bumbām.

Kristaps Porziņģis un Luka Dončičs "Mavericks" spēlē pret "Wizards"

Dodoties laukumā pirmajā oficiālajā spēlē kopš 2018.gada februāra, Porziņģis netrāpīja četrus pirmos metienus un pirmos punktus guva pirmās ceturtdaļas 10.minūtē, taču iejutās spēlē un apliecināja, ka "Mavericks" fanu cerības nav veltas.

Dončics un Porziņģis viens par otra sniegumu
00:00 / 00:45
Lejuplādēt

"Domāju, ka Porziņģis pēc lēna starta neatrada izcilus metienus, bet nepalaidās un iejutās ritmā," pēc spēles teica uzvarētāju treneris Riks Kārlails. Viņš īpaši uzteica Dončiča un "Wizards" basketbolista Bredlija Bīla darbību. "NBA ir neliels skaits izcilu spēlētāju un divus no tiem jūs šovakar redzējāt," Dončiču un Bīlu raksturoja treneris.

Tāpat kā Dalasas basketbola apskatnieki arī Porziņģis komandas uzvarā īpaši izcēla rezervistus.

"Daudzi čaļi iesaistījās spēlē un iedvesa mums lielu dzīvību," teica Porziņģis. "Mums ir ļoti dziļš sastāvs. Mums ir tik daudz čaļu, kas var nākt laukumā, būt bīstami, krāt punktus un izcīnīt mums uzvaru."

Arī Bertāns laukumā bija 29 minūtes (28:47), kuru laikā guva septiņus punktus,

izcīnīja četras atlēkušās bumbas un pārtvēra vienu piespēli. Dāvis iemeta divus no sešiem trīspunktniekiem, abus divpunktu metienus netrāpīja un realizēja savu vienīgo soda metienu. "Wizards" ar 19 punktu guvumu izcēlās Bīls.

Porziņģis oficiālās spēlēs laukumā nebija devies kopš pērnā februāra, kad sarāva ceļgala saites. Janvārī viņu no Ņujorkas "Knicks" aizmainīja uz "Mavericks", bet šovasar Porziņģis vienojās par jaunu līgumu ar Dalasas klubu, kas 24 gadus vecajam basketbolistam paredz piecos gados 158 miljonu dolāru atalgojumu.

Savukārt Kurucs septiņās minūtēs (7:19) palika bez punktu guvuma izcīnīja divas atlēkušās bumbas un netrāpīja savu vienīgo divpunktu metienu.

"Mavericks" piektdien aizvadīs sezonā pirmo izbraukuma spēli Ņūorleānā pret "Pelicans", "Wizards" basketbolisti tajā pašā dienā izbraukumu turpinās pret Oklahomasitijas "Thunder", bet "Nets" būs laukuma saimnieki pret Ņujorkas "Knicks".