Latvijas valstsvienība piekāpjas Krievijas basketbolistiem pārbaudes spēlē

Priekšpēdējā pārbaudes spēlē pirms starta 2015.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība sestdien Vācijā ar 64:73 zaudēja Krievijas izlasei, liecina rīkotāju informācija. Pēdējo pārbaudes spēli Latvijas basketbolisti aizvadīs svētdien pret Izraēlu.

Latvijai ar 14 punktu guvumu izcēlās Rolands Freimanis, bet Rolanda Šmita rēķinā bija 10 punktu. Krieviem rezultativitātes līderis ar 15 punktiem bija Dmitrijs Sokolovs, savukārt Timofejs  Mozgovs uzvarētājiem nodrošināja 14 punktus un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas.

Prāvām rezultāta svārstībām bagātā spēlē Krievijas izlase vadībā nostiprinājās pirmās ceturtdaļas beigās, panākot 27:19. Krievi sešas minūtes pirms puslaika izskaņas pārsvaru palielināja līdz 15 punktiem (35:20), taču trešās ceturtdaļas sākumā Latvijas basketbolisti deficītu sadeldēja līdz minimumam (38:39). Tomēr nākamajās piecās minūtēs Krievijas izlase veica 14:2 atrāvienu un noturējās drošā vadībā līdz spēles beigām.

Turnīru Bambergā Latvijas basketbolisti sāka ar minimālu zaudējumu Vācijai (74:75). Arī Krievijas izlase gatavojas Eiropas čempionāta kvalifikācijai, taču krieviem vēl jārisina problēmas ārpus laukuma. Starptautiskā basketbola federācija (FIBA) sestdien informēja, ka var liegt visām Krievijas izlasēm piedalīties starptautiskās sacensībās, jo Krievijas Basketbola federācijai nav skaidras vienošanās par nacionālā čempionāta rīkošanas tiesību nodošanu VTB vienotajai līgai. FIBA attiecīgu dokumentu gaidīs līdz pirmdienas pusdienlaikam.

Latvijas izlase pirmajās divās pārbaudes spēlēs Igaunijā pret laukuma saimnieku izlasi panākumus dalīja uz pusēm, nākamajās divās cīņās viesos uzvarēja Lielbritāniju, bet vēlāk Šauļos piekāpās Lietuvai.

Pirmā spēle Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupā Latvijas izlasei būs 10. augustā izbraukumā pret Zviedriju, savukārt pēdējā cīņa četru komandu grupā paredzēta 27. augustā viesos Rumānijā. Divu apļu turnīrā Latvijas basketbolistu pretinieki būs arī slovāki. Finālturnīrā, kur vienas grupas spēles, iespējams, notiks Rīgā, iekļūs septiņu kvalifikācijas grupu uzvarētāji, kā arī seši no septiņiem otro vietu īpašniekiem.