Latvijas U-16 izlases basketbolistiem pirmā uzvara saglabā cerības noturēties elitē

Latvijas U-16 izlases basketbolisti piektdien Itālijā ar 71:62 pieveica Igaunijas vienaudžus Eiropas čempionāta pusfinālā par 13.vietu un turnīrā pirmais panākums komandai saglabāja izredzes noturēties elites grupā, liecina rīkotāju informācija. Lai saglabātu vietu augstākajā divīzijā, sestdien vēl jāuzvar pēdējā spēlē.

Priekšpēdējā spēlē čempionātā Latvijas izlasē 17 punktus nodrošināja Kristaps Arbidāns, bet pa 10 punktiem guva Otto Fārenhorsts un Ričards Kļanskis. Igaunijai ar 17 punktiem rezultatīvākais bija Kaspars Kūsmā.

Latvijas izlase bija vadībā visu maču, bet svarīgu pārsvaru panāca pirmā puslaika beigu daļā, otro ceturtdaļu noslēdzot ar 12 punktu pārsvaru (34:22).

Cīņā par 13.vietu un palikšanu elitē Latvijas basketbolistiem sestdien Udīnē jātiekas ar Vāciju.

Galvenā trenera Agra Galvanovska vadītie Latvijas kadeti zaudēja visās spēlēs grupas kārtā, piekāpjoties Izraēlai (56:76), Spānijai (51:87) un Ziemeļmaķedonijai (53:64). Pēc neveiksmes astotdaļfināla mačā pret Itāliju (62:82) vēl sekoja zaudējums ceturtdaļfinālā par 9.vietu Lietuvai (63:93).