Latvijas lielklubu cīņā «VEF Rīga» uzveic BK «Ventspils» basketbolistus

Valsts čempioni "VEF Rīga" sestdien viesos ar 79:72 pārspēja BK "Ventspils" vienību Latvijas-Igaunijas līgas spēlē, liecina organizatoru informācija. Turnīru bez zaudējumiem arvien turpina līderi BK "Ogre", kas mājās ar 98:79 pārspēja Igaunijas klubu "TalTech".

(papildināts ar Valmieras komandas uzvaru)
"VEF Rīgai" rezultatīvākais ar 23 punktiem bija Kristijans Krajina, bet Lesters Medfords pievienoja 19 punktus. Turnīra pašreizējiem čempioniem ventspilniekiem pa 12 punktiem iekrāja Māris Gulbis un Jānis Bērziņš.

Spēlē ne brīdi rezultāta starpība nesasniedza divciparu skaitli un veiksmes brīži bija abām komandām. BK "Ventspils" otrajā ceturtdaļā nonāca zaudētājos ar deviņu punktu deficītu (21:30), taču trešā ceturkšņa vidū jau bija vadībā ar +4 (47:43). Izšķiroša bija pēdējā ceturtdaļa, kurā viesi likvidēja minimālu deficītu un spēja pieaudzēt pārsvaru.

Ogrē laukuma saimniekiem Rinalds Sirsniņš guva 24 punktus un veica 10 rezultatīvas piespēles, bet Rihards Zēbergs pievienoja 22 punktus. "TalTech" rezultatīvākais ar 23 punktiem bija Lēmets Biklers.

Pirmo ceturtdaļu noslēguši ar 10 punktu deficītu (15:25), BK "Ogre" basketbolisti ātri revanšējās un līdz puslaika beigām jau bija vadībā ar 44:37. Trešajā ceturtdaļā ogrēniešu pārsvars pārsniedza 20 punktu robežu.

Vēlāk sestdien uzvaru izcīnīja arī "Valmiera Glass/ViA", kas mājās ar 76:75 uzveica "Parnu Sadam" basketbolistus. Uzvarētājiem 22 punktus guva Roberts Krastiņš.

Latvijas-Igaunijas līgā spēlē septiņi Latvijas klubi un astoņas Igaunijas vienības. Līdz 22.martam turnīrā izspēlēs divus apļus un astoņas labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā. Pēc Latvijas-Igaunijas līgas uzvarētāju noteikšanas vēl notiks izslēgšanas turnīri abu valstu nacionālajos čempionātos.