Latvijas basketbolisti spraigā pārbaudes spēles izskaņā zaudē Somijai

Latvijas vīriešu basketbola izlase piektdien "Arēnā Rīga" ar 84:86 mača izskaņā piekāpās Somijai pārbaudes spēlē un nerevanšējās par viesos piedzīvoto zaudējumu, liecina organizatoru informācija. Latvijas valstsvienība turpina gatavošanos Pasaules kausa kvalifikācijas cīņām.

Mājiniekiem rezultatīvākais bija 17 punktus guvušais Jānis Strēlnieks, 13 punktus pievienoja Jānis Timma, bet pa 12 punktiem iekrāja Aigars Šķēle un Mārtiņš Meiers. Uzvarētājiem ar 24 punktiem izcēlās Ville Tahvanainens.

Latvijas izlase pēc diviem Šķēles trāpītiem soda metieniem 13 sekundes pirms beigu svilpes panāca divu punktu deficītu un pēc somu kļūdas arī tika pie bumbas pēdējam uzbrukumam, tomēr Strēlnieks trīspunktu metienā sekundi pirms mača beigām trāpīja pa groza stīpu.

Somi pirmajā ceturtdaļā rezultatīvi darbojās caurgājienos un arī precīzi meta no distances, ceturkšņa pēdējā minūtē palielinot atrāvienu līdz 10 punktiem (27:17). Agresīva Latvijas izlases aizsardzība palīdzēja mājiniekiem otrās ceturtdaļas sākumā sadeldēt deficītu, tomēr Somijas basketbolisti puslaika izskaņā ar trīspunktniekiem atjaunoja septiņu punktu vadību (49:42).

Veiksmīgi spēli pēc pārtraukuma atsākušie somi trīsarpus minūtēs palielināja pārsvaru un, rezultatīvi darbojoties ātros triecienos, nepilnas trīs minūtes pirms pēdējā pārtraukuma panāca jau +15 (64:49). Tomēr Latvijas izlase uzlaboja precizitāti metienos no distances un trīs trīspunktnieki pēc kārtas ļāva pēdējo spēles nogriezni sākt ar cerīgāku deviņu punktu iztrūkumu (58:67). Pēdējā ceturtdaļā Latvijai ātri izdevās pietuvoties līdz -4 (63:67) un turpinājumā teju likvidēt vēl vienu Somijas izlases atrāvienu.

Pēdējo pārbaudes spēli pirms starta 2019.gada Pasaules kausa kvalifikācijas otrajā posmā Latvijas izlase aizvadīs svētdien Viļņā pret Lietuvu. Pasaules kausa kvalifikācijas grupā latviešiem divos apļos būs jāspēlē pret Slovēniju, Spāniju un Melnkalni. Pirmā spēle būs 14.septembrī Rīgā pret slovēņiem.