Latvijas basketbola valstsvienībā gaida jauno treneri. Pretendenti arvien divi

Latvijas vīriešu basketbola izlase joprojām vēl gaida, kurš kļūs par komandas jauno galveno treneri. Varianti atlikuši tikai divi - pašmāju speciālists Roberts Štelmahers un itālis Andrea Trinkjēri. Arī basketbola vidē viedokļi dalās, bet komandas iepriekšējam vadītājam ir savs favorīts minēto divu treneru vidū.

Valstsvienības ģenerālmenedžeris Artūrs Štālbergs ilgi turēja noslēpumā ārzemju trenera vārdu, kurš kandidē uz valstsvienības vadīšanu. Beigu beigās tomēr apstiprinājās baumas, ka tas ir Trinkjēri. Vidējam aritmētiskajam Latvijas sporta līdzjutējam varbūt arī šis uzvārds neko neizsaka, bet basketbola vidē tas ir labi zināms. 

Latvijas basketbola valstsvienībā drīzumā gaida trenera apstiprināšanuMārtiņš Kļavenieks

  Par Štelmaheru jautājumu nav. Viņš ir gatavs uzņemties amatu un tam līdzi nākošo atbildību, labi pazīst Latvijas-Igaunijas līgā spēlējošos pašmāju basketbolistus. Tas ir ļoti svarīgi, jo Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklā, visticamāk, retos gadījumos izlasei būs pieejami vien daži no kuplā Latvijas spēlētāju pulka Eirolīgā. Tas joprojām saistīts ar Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) un Eiropas Basketbola līgu savienības (ULEB) savstarpējo strīdu.

  Vienīgais treneris pasaulē, kurš zina, ko nozīmē vadīt Latvijas izlasi šādos apstākļos, ir komandas iepriekšējais galvenais treneris Arnis Vecvagars. Viņš neuzskata, ka Trinkjēri ir galvastiesu pārāks pār Štelmaheru, tāpēc dod priekšroku latvietim.

  Situācijā, kad trenerim kvalifikācijā būs ļoti īss laiks komandas sagatavošanai, ļoti svarīgi būs speciālistam labi pārzināt Latvijas spēlētājus un un viņu prasmes, paskaidroja Vecvagars. Viņš atgādināja, ka

  izlase atlases spēlēs diez vai varēs rēķināties ar Eirolīgas klubu basketbolistiem. 

  Kas īsti ir Trinkjēri? Vispirms jau interesanti, ka viņš kā spēlētāju savulaik trenēja Štelmaheru. Tas bija saspēles vadītāja karjeras izskaņā Itālijā. Pats Trinkjēri allaž no iepriekš nenovērtētiem spēlētājiem pratis panākt vairāk, nekā iepriekš gaidīts. Vairumā gadījumu pēc sezonas Trinkjēri vadībā spēlētājus ievērojuši naudīgāki klubi. Tomēr izlase nav klubs. Itālim ir pieredze arī valstsvienības vadīšanā - viņš pusotru gadu bija Grieķijas izlases galvenais treneris. Savulaik par stabilu Eirolīgas vērtību viņa vadībā kļuva Latvijas labākais saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks.

  Tomēr, ņemot vērā, ka Latvijas izlasei netiks dota iespēja nākamgad startēt olimpiskajā kvalifikācijā, mājiniekam līdzvērtīgs ārzemju treneris nav aktuāls. Arī aizkulisēs basketbola lietpratēji nosliecas par labu Štelmahera kandidatūrai. Viņš nesen parakstīja līgumu par Tallinas „Kalev/Cramo” trenēšanu. Komandas vadība neiebilstot pret to, ka Štelmahers būtu arī izlases vadītājs.

  Savukārt Trinkjēri gadījums ir sarežģītāks.

  Viņam algu maksā Belgradas „Partizan”, kura vadība nemaz neesot sajūsmā par itāļa iespējamo kļūšanu par Latvijas izlases galveno treneri. Izlases menedžeris Štālbergs pastāstīja, ka Trinkjēri, ja viņš kļūs par Latvijas valstsvienības galveno treneri, būs jāpilda arī citi pienākumi.

  Ar basketbolistiem Štālbergs ir runājis par abiem amata kandidātiem un saņēma labas atsauksmes gan par Štelmaheru, gan Trinkjēri. Spēlētāji ir gatavi bez ierunām iekļauties valstsvienībā gan Štelmahera, gan Trinkjēri vadībā. Štālbergs trešdien vēlreiz prezentēja abu treneru kandidatūras Latvijas Basketbola savienībā, kur tās vērtēja arī Treneru komisija.

  Ģenerālmenedžeris iepriekš vēlējās treneri nolīgt līdz jūnija beigām, bet process joprojām turpinās. Visticamāk, ka jau šonedēļ vai nākamnedēļ ar izvēlēto kandidātu tiks parakstīts līgums.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Basketbols
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti