Kadetes izstājas no cīņas par Eiropas čempionāta medaļām

Latvijas U-16 basketbolistes otrdien Lietuvas pilsētā Kauņā notiekošā Eiropas čempionāta astotdaļfinālā ar 59:74 piekāpās Turcijas izlasei, liecina organizatoru informācija.

Pirmajā spēles ceturtdaļā, lai arī neliels, tomēr pārsvars piederēja latvietēm, kas šo nogriezni noslēdza ar trīs punktu pārsvaru (20:17). Otrās ceturtdaļas sākumā turcietes spēja atgūt iekavēto un strauji izvirzīties vadībā (13:22).

Trešajā spēles nogrieznī Turcijas U-16 izlase turpināja audzināt pārsvaru (14:15), un arī noslēdzošajā ceturtdaļā līdzjutēju gaidītā atspēlēšanās nenotika (12:20).

Rezultatīvākā Latvijas izlases rindās bija Juta Harcenko ar 12 punktiem, 10 pievienoja Elizabete Bulāne, bet deviņi punkti Vanesas Jasas rēķinā.

Turcijas U-16 izlases rindās ar rezultativitāti izcēlās Sude Jilmaza, gūstot 26 punktus un 13 bumbas zem groziem, Meleka Uzunoglu pievienoja 21 punktu.

Izlases galvenais treneris Marīss Rožlapa šo spēli raksturoja kā sliktāko visā turnīrā: "Lielākā problēma – pilnīgs disciplīnas trūkums aizsardzībā. Pārāk daudz nepareizu palīdzēšanu, pārāk maz enerģijas un cīņasspara. Jilmazai ļāvām mest no pozīcijām, no kurām nedrīkstējām ļaut uzbrukt. Pēc neveiksmēm aizsardzībā pazuda pārliecība uzbrukumā. Neatradās līdere, kas varētu uzņemties iniciatīvu un parautu līdzi partneres. Iespējams, vainojama pārāk lielā gribēšana nospēlēt labi un pareizi, taču darbības bieži bija pārāk sarežģītas. Daudz nepareizu lēmumu un muļķīgu kļūdu. Turcijas komanda mūs nepārsteidza – pārsteidzām paši sevi, neierodoties uz spēli."

Latvijas kadetes čempionātu turpinās ar ceturtdaļfināla maču par 9.-16.vietu, kurā tiksies ar Horvātijas vienaudzēm, kuras otrdien astotdaļfinālā ar rezultātu 52:76 piekāpās Krievijai.

Jau ziņots, ka grupu kārtu Latvijas kadetes iesāka ar sagrāvi spēlē pret Spāniju (66:96), turpināja ar pārliecinošu uzvaru pār Serbiju (76:47), bet noslēdza ar panākumu pret Nīderlandi (67:58). Līdz ar to jaunās Latvijas basketbolistes B apakšgrupā ierindojās otrajā pozīcijā, un astotdaļfinālā cīņā tikās ar A apakšgrupas trešo spēcīgāko komandu Turciju.