BK «Ventspils» viesos izsēj prāvu pārsvaru, notur uzvaru pār «VEF Rīgu»

Pērnās sezonas pašmāju čempionāta finālistu duelī BK "Ventspils" sestdien viesos ar 90:89 uzveica "VEF Rīga" basketbolistus Latvijas-Igaunijas apvienotās līgas spēlē, liecina rīkotāju informācija. Astoņas minūtes pirms beigu svilpes viesiem bija 17 punktu pārsvars, bet pēdējā uzbrukumā iespēja nodrošināt uzvaru jau bija "VEF Rīgai", kas gan to neizmantoja.

BK "Ventspils" pa 18 punktiem guva Māris Gulbis un Rihards Lomažs, bet 17 punktus pievienoja Ārons Džonsons. Mājiniekiem 19 punktus nodrošināja Stīvs Zeks, savukārt 17 punkti bija Mareka Mejera rēķinā.

Gulbis pēc uzvaras intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka futbolā var censties noturēt savus vārtus pēc iegūta liela pārsvara, bet ne basketbolā. "Bet nu neko, laimīgi vinnējām," piebilda uzbrucējs.

Ventspilnieki jau šķietami tuvojās uzvarai, kad 10 sekundes pirms mača beigām turējās vadībā ar trim punktiem, bet Lomažam laukuma centrā tiesneši fiksēja nesportisku piezīmi, kas "VEF Rīgai" nodrošināja ne tikai soda metienus, bet arī bumbas saglabāšanu. Mājinieki ar diviem no trim soda metieniem samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, bet vēl vienu uzbrukumu rezultatīvi noslēgt nespēja.

Abām komandām iesaistoties ātrā basketbolā, pirmajā puslaikā vairākkārt vadībā pabija gan laukuma saimnieki, gan viesi, taču pārsvars ne mirkli nesasniedza piecus punktus. "VEF Rīga" vairāk paļāvās uz bumbas izspēli, turpretim kurzemnieki centās ātros triecienos bez liekas kavēšanās tikt pie metiena pa grozu. Pārtraukumā ar divu punktu pārsvaru (39:37) devās BK "Ventspils".

Viesi efektīvāk sāka otro puslaiku un ātri panāca +6 (50:44), taču jau trešās ceturtdaļas vidū "VEF Rīga" ar Arta Ates trīspunktu metienu atjaunoja neizšķirtu (52:52). BK "Ventspils" spēlētāji labāk spēja pārvarēt pretinieku aizsardzību un trešās ceturtdaļas pēdējā minūtē Ingus Jakoviča trīspunktnieks nodrošināja viesiem deviņu punktu vadību (69:60). Atrāvienu ventspilnieki turpināja arī pēdējā ceturksnī, pāris minūtēs panākot jau +17 (77:60). "VEF Rīga" pakaļdzīšanās vēl sarūpēja intriģējošāku spēles galotni, tomēr noķert konkurentus mājinieki neiespēja.

Dienas pirmajā spēlē BK "Liepāja" mājās ar 62:93 piekāpās "Parnu Sadam" basketbolistiem. Liepājas komandā 19 punktus guva Džastins Džonsons.

Savukārt "Valmiera Glass/Via" viesos ar 88:100 zaudēja Igaunijas klubam "Rapla". Valmieras vienībai rezultatīvākais ar 22 punktiem bija Edmunds Elksnis.

Sestdien zaudēja arī BK "Jūrmala", mājās ar 71:74 atzīstot Tallinas "Kalev/TLU" basketbolistu pārākumu.

Apvienotajā līgā Latviju pārstāv BK "Ventspils", “VEF Rīga”, BK “Jūrmala”, BK “Ogre”, “Latvijas Universitāte”, “Jēkabpils/SMScredit.lv”, BK “Liepāja” un “Valmiera Glass/ViA". Septiņi Igaunijas klubi ir "Kalev/Cramo", "Tartu Ulikool”, “Rapla”, “Parnu Sadam”, “Valga/Valka”, "Tal Tech" un “Kalev/TLU”.

Pamatturnīrā līdz 2019. gada 23. martam komandas izspēlēs divus apļus. Astoņas labākās komandas iekļūs izslēgšanas turnīrā, kas sāksies marta beigās. Savukārt 5. un 6. aprīlī notiks finālčetrinieka spēles.

Pēc apvienotās līgas sacensību noslēguma 10. aprīlī sāksies Latvijas čempionāta izslēgšanas turnīrs, kurā piedalīsies sešas labākās komandas pēc Latvijas–Igaunijas līgas pamatturnīra rezultātiem.