BK «Ventspils» basketbolisti Kiprā gūst otro uzvaru FIBA Eiropas kausā

BK "Ventspils" trešdien Kiprā ar 92:69 uzvarēja vietējo Nikosijas "Apoel" Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) Eiropas kausa izcīņas grupā un tika pie divās spēlēs otrā panākuma, liecina rīkotāju informācija.

Ventspilniekiem ar 26 punktiem rezultatīvākais bija Mārcis Vītols, kurš trāpīja visus septiņus trīspunktu metienus, 19 punktus pievienoja Jānis Kaufmanis, bet 16 punkti bija Ronalda Zaķa rēķinā. "Apoel" 19 punktus iekrāja Džārviss Garets.

Ieguvuši pārsvaru jau spēles sākumā, ventspilnieki konsekventi to palielināja un pirmo ceturtdaļu noslēdza ar 13 punktu vadību (29:16). Trešajā ceturksnī "Ventspils" panāca jau +23 (68:45), tomēr pēdējā ceturtdaļā laukuma saimnieki rezultāta starpību būtiski samazināja, sešas minūtes pirms beigu svilpes viesu pārsvaru sadeldējot līdz 12 punktiem (72:60). No zaudējuma "Apoel" izglābties gan nespēja un mača izskaņā pieauga arī rezultāta starpība.

BK "Ventspils" pirmajā spēlē grupā uzveica Vācijas klubu Baireitas "medi", bet pirmā apļa turpinājumā vēl tiksies ar Kosovas vienību Prištinas "Sigal". Pēc divu apļu izspēles grupas divas spēcīgākās komandas iekļūs nākamajā grupu kārtā.

Eiropas kausa izcīņa ir Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) otrais prestižākais klubu turnīrs vīriešiem pēc Čempionu līgas, kur Latviju pārstāv "VEF Rīga".