BK «Ventspils» basketbolisti uzvar izšķirošajā spēlē, iekļūst Latvijas–Igaunijas līgas pusfinālā

"Ventspils" piektdien "Pafbet" Latvijas–Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) ceturtdaļfināla izšķirošajā, trešajā, spēlē izcīnīja uzvaru un pirmo reizi kopš 2019.gada nodrošināja vietu pusfinālā.

"Ventspils" ceturtdaļfināla trešajā mačā savā laukumā ar rezultātu 103:83 pārspēja Rinalda Mālmaņa un Dāvja Rozīša pārstāvēto "Tartu Universitāte"/"Maks & Moorits" un sērijā līdz divām uzvarām guva panākumu ar 2-1.

Mājinieku panākumu ar 35 punktiem sekmēja Linards Jaunzems, 15 punktus guva Išmaels El-Amins un Frensiss Deišons, kurš arī tika pie deviņām atlēkušajām bumbām un piecām rezultatīvām piespēlēm, bet vēl 12 punktus pievienoja Ronalds Zaķis.

Tartu vienībā rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Kristjans Kitsings, Mālmais izcēlās ar 14 punktiem un septiņām bumbām zem groziem, kamēr Rozītis guva astoņus punktus.

Ventspilnieki ceturtdaļfināla sērijas pirmajā mačā tika pie panākuma ar 103:69, bet otrajā ar 82:69 pārāki bija Tartu basketbolisti.

"Ventspils" ar bilanci 20-10 pamatturnīrā ieņēma ceturto, bet "Tartu Universitāte"/"Maks & Moorits" (19-11) – piekto vietu.

Abās šīs sezonas pamatturnīra spēlēs uzvaru bija izcīnījuši ventspilnieki. Vispirms viņi viesos pagarinājumā uzvarēja ar 88:83, bet mājās pieveica pretiniekus ar 92:63.

Pirmdien vietu pusfinālā nodrošināja "VEF Rīga", kas ceturtdaļfinālā ar 2-0 pārspēja "Rīgas Zeļļus", bet Tallinas "Kalev"/"Cramo" ar 2-0 pieveica "Parnu Sadam", arī iekļūstot pusfinālā. Savukārt trešdien "Prometey" basketbolisti guva panākumu otrajā mačā un ar 2-0 bija pārāki pār "Ogri".

Pusfinālā "Ventspils" spēlēs ar pamatturnīra uzvarētāju Tallinas "Kalev"/"Cramo", kamēr "VEF Rīga" tiksies ar "Prometey".