Basketbola valstsvienības treneris Štelmahers izvērtēs iespēju atkāpties no amata

Latvijas vīriešu basketbola izlases galvenais treneris Roberts Štelmahers uzņemas atbildību par komandas sastāva izvēli pēdējās minūtēs spēlē pret Bulgāriju un apsvērs iespēju atkāpties no amata.

Jau ziņots, ka Latvijas basketbolisti sestdien savā laukumā ar 65:66 piekāpās Bulgārijai un zaudēja cerības kvalificēties 2022.gada Eiropas čempionāta finālturnīram.

Pēcspēles preses konferencē Štelmahers paziņoja, ka vēlas atvainoties visiem līdzjutējiem par zaudējumu un pilnībā uzņemas atbildību par mača iznākumu.

Mača pēdējās trīsarpus minūtēs Latvijas izlase spēlēja bez viena no valstsvienības vadošajiem spēlētājiem Jāņa Timmas. "Ja mēs zaudējām, tad tas bija nepareizs lēmums," teica Štelmahers.

Līdzīgi Štelmahers atbildēja uz jautājumu, kāpēc maz spēles laika tika atvēlēts Artūram Žagaram. "Grūti spēlēt ar visiem 12 spēlētājiem tādā svarīgā mačā. Gribēju saprast, kurš ir gatavs vairāk. Tā arī ir mana vaina," secināja Štelmahers.

Tāpat valstsvienības treneris atzīmēja, ka cerējis uz Riharda Lomaža atvēršanos, tāpēc devis viņam lielu spēles laiku. "Viņš ir pierādījis, ka ir labs spēlētājs. Tā ir mana kļūda un esmu par to atbildīgs," atzina Štelmahers.

Atbildot uz jautājumu, vai Štelmahers apsvērs iespēju atkāpties no amata, viņš atbildēja apstiprinoši. "Apsvēršu, jā," lakonisks bija Štelmahers.

Turpretī viņš noraidīja, ka komanda būtu spēlējusi slikti aizsardzībā viens pret vienu. "Ja mēs ielaidām 66 punktus, tad nedomāju, ka aizsardzībā spēlējām slikti. Varbūt nebija pietiekoši labs uzbrukums," skaidroja Štelmahers.

Tikmēr Dairis Bertāns atzina, ka piedzīvotais zaudējums sagādājis lielu vilšanos.

"Spēlējām labi, taču pēdējā ceturtdaļa bija pilnīga izgāšanas. Šādā svarīgā mačā tā nedrīkst spēlēt. Katrs no mums varēja nospēlēt labāk, tāpēc vainīgi esam visi šajā zaudējumā. Nebija nekādu ārēju faktoru, kas ietekmētu mūsu spēli," stāstīja Bertāns.

Latvijas izlase finālturnīrā nespēlēs pirmo reizi kopš 1999.gada.

Eiropas čempionāta finālturnīrs no šī gada tika pārcelts uz 2022.gadu. Finālturnīrs nākamgad notiks no 1. līdz 18.septembrim četrās valstīs - Čehijā (Prāgā), Gruzijā (Tbilisi), Itālijā (Milānā) un Vācijā (grupas turnīrs Ķelnē, izslēgšanas spēles Berlīnē). Tajā piedalīsies 24 komandas.