Bagatskis: Pēc minimālās uzvaras basketbola izlasē jāsaglabā vēsas galvas

Latvijas basketbola valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis pēc sestdien pārbaudes spēlē Hamburgā gūtās uzvaras 81:79 pār Turciju uzsvēra nepieciešamību saglabāt vēsu prātu tiklab pēc panākuma, kā arī pēc iepriekš piedzīvotajām neveiksmēm, informēja Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Bagatskis ir gandarīts par vairāku basketbolistu spēju pēc neveiksmīgā spēles sākuma saņemties, taču atzina, ka komandai vēl nav nepieciešamās stabilitātes, lai gan noteikti uzlabojumi ir redzami. Treneris arī paskaidroja, ka uzvara pār Turciju pēdējās sekundēs tika gūta ne bez veiksmes palīdzības un turpmāk visiem basketbolistiem aizsardzībā jāspēlē ar lielāku koncentrēšanos.

"Par pēdējām sekundēm ir īpašs stāsts. Uzbrukumā tikām atalgoti ar nelielu veiksmes palīdzību, bet aizsardzībā uzskatāmi redzējām, kas notiek, ja viens spēlētājs no pieciem uz sekundes desmitdaļu kaut kur “aizpeld”. Uz pretinieku saudzību citā reizē nav ko paļauties – jācer, ka šis gadījums būs laba mācība," sacīja Bagatskis.

Latvijas izlases galvenais treneris teica, ka pirmās minūtes pret turkiem dažādu iemeslu dēļ neizdevās, bet drīz komanda atguvās un visu pirmo puslaiku kontrolēja spēli. Latvijas izlase uzvarēja cīņā pie groziem, izdarīja vairāk metienu, taču pietrūka precizitātes. Spēlētāji nebija gatavi trāpīt no labām pozīcijām un realizēt savu pārsvaru, uzsvēra Bagatskis.

"Otrajā puslaikā uzbrukuma kvalitāte saglabājās. Izdevās patiešām labas bumbas izspēles un sākām trāpīt. Patīkami, ka vairāki basketbolisti – Rolands Freimanis, Jānis Timma, Kristaps Janičenoks, Mārtiņš Meiers – prata savākties pēc ne visai veiksmīgā sākuma un kopā ar mūsu stabilākajiem spēlētājiem Dairi Bertānu un Jāni Strēlnieku diezgan droši turēja iniciatīvu savās rokās," pozitīvās tendences iezīmēja Bagatskis. "Bet pagarām kvalitatīvām epizodēm vairākas reizes sekoja īsi kritumi, kuru laikā turkiem strauji izdevās izlīdzināt rezultātu," viņš piebilda.

Pārbaudes turnīrā pēdējā spēlē svētdien pret Poliju būs darīšana ar cita stila pretinieku un sastāvā Bagatskis, iespējams, ieviesīs citus akcentus. Treneris vēl atturējās teikt, vai spēlēs Žanis Peiners, kurš sasista sāna dēļ nepiedalījās spēlē pret turkiem.

Pirmo spēli Eiropas čempionātā Latvijas valstsvienība "Arēnā Rīga" aizvadīs 5.septembrī pret Beļģiju, bet grupas kārtas turpinājumā tiksies ar Lietuvu (6.septembrī), Čehiju (7.septembrī), Ukrainu (9.septembrī) un Igauniju (10.septembrī). Grupas četras labākās komandas iekļūs izslēgšanas spēlēs, kas risināsies Lillē, Francijā.

Eiropas čempioni un vicečempioni kvalificēsies Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, savukārt 3. līdz 7.vietas ieguvēji iegūs tiesības spēlēt olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.