Airētājas Gulbe un Pušpure vienā braucienā sasniedz Eiropas čempionāta pusfinālu

Latvijas spēcīgākā airētāja Elza Gulbe un Īriju pārstāvošā Sanita Pušpure piektdien Brandenburgā, Vācijā, startēja vienā priekšsacīkšu braucienā Eiropas čempionātā, kur abas sportistes nodrošināja dalību pusfinālā, liecina rīkotāju informācija. Pušpure pirmā sasniedza brauciena finišu, bet Gulbe bija otrā.

(papildināts pēc Daira Adamaiša gandarījuma brauciena)
Pušpure 2000 metru distances otrajā pusē noturējās vadībā un finišu sasniedza pēc astoņām minūtēm un 9,55 sekundēm. Gulbe no viņas atpalika 4,18 sekundes un noturējās divarpus sekundes priekšā Lielbritānijas airētājai Matildai Hodžkinsai-Birnai, kura piecu airētāju braucienā pēdējā uzreiz tika pusfinālā. Pusfināli risināsies sestdien.

Vieninieku klasē vīriešiem Latviju pārstāv Dairis Adamaitis, kurš savā priekšsacīkšu braucienā finišēja pārliecinoši pēdējais. Cīņu viņš turpināja piektdien vakarā gandarījuma kārtā, kur braucienā arī palika pēdējais un nonāca zemākajā C finālā, kur varēs pretendēt uz 13.vietu kopvērtējumā.

Vieglsvara vieninieču klasē vēlāk piektdien priekšsacīkstēs startēja Olga Svirska, kura braucienā finišēja ceturtā piecu dalībnieču konkurencē un sacensības turpinās sestdien gandarījuma kārtā.

Latvijas airētājiem sezonas pirmās puses mērķis ir kvalificēties Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, kas Brazīlijā risināsies augustā. Eiropas olimpiskā kvalifikācijas regate, kur drīkstēs startēt arī ASV, Kanādas, Jaunzēlandes un Austrālijas airētāji, risināsies no 22. līdz 24.maijam Lucernā, Šveicē. Sievietēm un vīriešiem vieninieku klasē olimpiskās ceļazīmes iegūs pa trim labākajiem.

Pirmās ceļazīmes uz Rio dalīja jau pērn septembrī pasaules čempionātā Francijā, kur Gulbe ieguva 20.vietu. Tiesības startēt olimpiskajās spēlēs vieninieču klasē ieguva deviņas labākās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti