Ogres upē negaidīti izveidojies trešais ledus sastrēgums; plūdu draudu nav

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Ogres upes lejtecē pie Ogres pilsētas izveidojies šogad jau trešais ledus sastrēgums, taču plūdu draudus tas pagaidām nerada, informē Ogres novada dome.

Ūdens līmenis ir normas robežās, plūdu draudu šobrīd nav. Daugavas pretstraume ir stipra un neļauj Ogrei iznest ledu Daugavā. Šis ir interesants gadījums, jo parasti ledus vairākas reizes nesastrēgst, skaidro Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra mērījumi liecina, ka aizvadītajā naktī ūdens līmenis upē pie Ogres cēlies par 30 centimetriem, bet dienas laikā sācis pazemināties un krities par desmit centimetriem. Līdz pirmajai palieņu applūšanas robežai atlicis aptuveni metrs.

Citās Latvijas upēs ūdens līmenis lielākoties ir stabils. Lielajās upēs - Daugavā, Gaujā, Lielupē un Ventā ir ūdens līmeņa svārstības, bet mazākajās upēs vietām ūdens līmenis vēl kāpj. 

"Latvijas valsts ceļi" informē, ka applūšanas dēļ 4. februārī tiks slēgta autotransporta kustība uz autoceļa Sīļi-Igaunijas robeža (V176) posmā no 1,1. km līdz 1,5. kilometram.

Tāpat Ādažu novada pašvaldība iepriekš brīdināja, ka novadā var applūst ceļi.

Lai arī dažviet upju palienes ir applūdušas, plašu plūdu draudu Latvijā nav.

Prognozes liecina, ka turpmākajās dienās ūdens līmenis arvien būs svārstīgs, tomēr ar tendenci samazināties.

Amatā pie Melturiem ūdens līmenis ceturtdienas pēcpusdienā saglabājas nedaudz virs 1,4 metru atzīmes virs stacijas nulles līmeņa,

upe ir strauja, tajā joprojām peld atsevišķi ledus gabali, taču tas neattur ekstrēmu sajūtu cienītājus no laivošanas.

Amata ir straujākā Latvijā laivojamā upe. un parasti tā ir laivojama tikai dažas dienas pavasarī, kad ūdens līmenis ir vismaz 1,05 metri virs stacijas nulles atzīmes.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Laika ziņas

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti