LVĢMC izplatījis šogad pirmo brīdinājumu par karstumu

Piektdienas rītā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izplatījis brīdinājumu par gaidāmu karstumu piektdien un sestdien.

Brīdinājumā teikts, ka  piektdienas un sestdienas pēcpusdienā Latvijas dienvidu daļā gaidāms stiprs karstums - gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +27..+28 grādiem.

Par karstumu Latvijā brīdina, ja vismaz divas dienas maksimālā gaisa temperatūra sasniedz vismaz +27 grādus vai, ja gaisa temperatūra paaugstinās līdz +33 grādiem un augstāk.

Brīvdienās laiks būs vasarīgs. Sestdien gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +22..+27 grādiem, vietām piekrastē vēsāks, jo pūtīs lēns mainīga virziena vējš un piekrastē var iegriezties brīze, kas nesīs vēsu gaisu no ūdens. Dienas gaitā mākoņu daudzums palielināsies un vietām Vidzemē un Latgalē gaidāms pērkona negaiss.

Svētdien vējš iegriezīsies no ziemeļaustrumiem, tas sāks ienest vēsāku gaisu, tādēļ temperatūra sasniegs vairs tikai +18..+23 grādus, Rīgas līča piekrastē Kurzemē ap +13..+17 grādiem.

Siltas būs arī brīvdienu naktis - gaiss atdzisīs līdz +9..+14 grādiem, svētdienas naktī vietām Vidzemē vēsāks - +6..+8 grādi.

Nākamās nedēļas sākumā saglabāsies mēreni silts un pārsvarā sauss laiks.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti