XIX Jaunrades deju konkursa finālā iekļuvuši 37 latviešu horeogrāfu jaundarbi

24.janvārī Valmieras kultūras centrā norisināsies XIX Jaunrades deju konkursa fināls, kurā tiks prezentēti 37 latviešu dejas horeogrāfu jaundarbi.

Konkursa finālā piedalīsies 15 jaunie autori. Pieredzējušo autoru grupā žūrija vērtēs 11 horeogrāfu, tostarp Deju svētku virsvadītāju Ginta Baumaņa, Taigas Ludboržas, Zandas Mūrnieces, Guntas Skujas, Jāņa Purviņa un Māras Simsones jaundarbus.

Kā vēstīts, aizvadīto gadu konkursos iesniegtais lielais jaundarbu skaits mudināja rīkotājus šogad konkursu sadalīt divās kārtās. Pirmajā kārtā pagājušā gada nogalē Ogrē, Slampē un Rēzeknē notika atklāts konkurss, kurā deju autoriem bija iespēja arī uzklausīt žūrijas vērtējumu, gūt atziņas un dzirdēt ieteikumus. Pirmajā kārtā rekordlielu skaitu - 93 dejas - iesniedza 36 jaunie autori un 18 autori ar pieredzi.

"Jauno, topošo horeogrāfu skaits tiešām ir pārsteidzošs, pieteikto deju skaits milzīgs, un vienā dienā to nav iespējams noskatīties un izvērtēt. Par šiem skaitļiem varam būt ļoti priecīgi, taču skaitliskajiem rekordiem līdzi nāk liels risināmo jautājumu loks - visai maz horeogrāfisku novitāšu, tradicionāli risinātas dejas, maz jaunrades. Konkursa pirmā kārta uzrādīja nepieciešamību autoriem mācīties un pilnveidoties, meklēt katram savu rokrakstu. Novēlu jaunajiem autoriem vairāk uzdrošināties un 21.gadsimtā meklēt savu ceļu latviešu skatuviskajā dejā! Konkursa fināls dos atbildi uz jautājumu, vai kvantitāte liecina arī par tikpat labu kvalitāti. Tas rādīs, ko dejosim šogad un ko - nākamajos Deju svētkos," stāsta Latvijas Nacionālā kultūras centra dejas mākslas eksperte Maruta Alpa.

Konkursa finālā dejas izdejos kolektīvi "Daiļrade", "Dancis", "Dancis" (vidējā paaudze), "Diždancis", "Dzieti", "Lielupe", "Lielupe" (vidējā paaudze), "Līgo", "Līgo" (vidējā paaudze), "Mārupieši", "Ogre", "Ogrēnietis", "Pērle", "Raksti", "Randiņš", "Rotaļa", "Sadancis" (Jēkabpils), "Sen Līgo", "Teiksma", "Vīmyns", "Zalktis", "Zīle" un "Zīle" (vidējā paaudze).

Dejas vērtēs žūrijas priekšsēdētāja, Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku Goda virsvadītāja, horeogrāfe, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas studiju prorektore, profesore Rita Spalva, Dziesmu un Deju svētku Goda virsvadītāja, horeogrāfe, Rīgas pilsētas deju kolektīvu virsvadītāja Ingrīda Edīte Saulīte, horeogrāfs, Tautas deju ansambļa "Teiksma" mākslinieciskais vadītājs, Rīgas pilsētas deju kolektīvu virsvadītājs Jānis Ērglis, horeogrāfe, Indras Reinholdes kamerbaleta mākslinieciskā vadītāja Indra Reinholde un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas horeogrāfijas katedras lektore Valda Vidzemniece.

Kā norāda Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāvji, Jaunrades deju konkurss kļuvis par vienu no nozīmīgākajiem notikumiem latviešu dejas nozarē. Konkursa uzdevums ir nodrošināt mākslinieciski augstvērtīga repertuāra izveidi Latvijas tautas deju kolektīviem, stimulēt horeogrāfus jaunrades darbam un sadarbībai ar komponistiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti