Tiešraidē varēs noskatīties Liepājas teātra izrādi «Mēness neredzamā puse»

Liepājas teātris, meklējot ceļu pie saviem skatītājiem, piektdien, 29. maijā, pulksten 19.00 piedāvās noskatīties iestudējumu “Mēness neredzamā puse”. Tas nebūs izrādes ieraksts, bet tiešraide no Liepājas teātra, kur aktieri spēlēs izrādi zālē bez skatītājiem, medijus informē teātra pārstāvji,

Igauņu dramaturga Karla Kopelmā luga lietuviešu režisores Monikas Klimaites režijā pirmizrādi piedzīvoja pagājušā gada nogalē.

Iestudējums, kuram režisore devusi žanrisko apzīmējumu “pseidodokumentāla izrāde”, ir kā ielūkošanās nākotnē. Ar vairāku tēlu un viņu stāstu palīdzību tiek atklāta mūsdienu sabiedrība, kā arī apstākļi un faktori, kas tuvina Eiropu 3. pasaules karam. Stāsta galvenais varonis ir Sebastjans – vienkāršs cilvēks, kurš tikai centās iederēties sabiedrībā. Un, pat ja viņš izrādē tā arī neparādīsies, viņa dzīves stāstu izstāstīs pārējie varoņi.

Iestudējot izrādi, režisore Klimaite uzsvēra, ka esam kļuvuši par patērētāju sabiedrību un ka, pat ja runājam par planētas glābšanu, – patērējam arvien vairāk. Vai bez sabrukuma varētu būt arī cits iznākums? Izrāde dod iespēju ielūkoties nākotnē, liekot izvērtēt tagadni. Vai mums patiks tas, ko ieraudzīsim?

Šodien viņa uzsver:

“Luga pat vairs nav par nākotni, tā ir gandrīz tieša atbilde tam, kas notiek šobrīd, tikai tas notiek 10 gadus agrāk, nekā to paredzēja lugas autors.

Protams – vīruss nav karš, taču tas ir spēks, kas ietekmējis visu pasauli. Domāju, ka iestudējuma vērošana tiešsaistē pastiprinās dokumentālo žanru, kādā tas tika veidots. Izrādes apokaliptiskā atmosfēra sabalsosies ar šī brīža tukšuma sajūtu sabiedrībā, jo arī mēs paši, tāpat kā izrādes varoņi, šobrīd daudz vairāk cenšamies definēt sevi un atrast sev vietu šajā jaunajā pasaulē.”

Izrādē piedalās aktieri – Agnese Jēkabsone, Signe Dancīte, Viktors Ellers, Sandis Pēcis un Liepājas Universitātes aktierkursa 3. kursa studente Madara Viļčuka.

Kopā ar režisori pie iestudējuma strādājusi arī scenogrāfe un kostīmu māksliniece Giedre Brazīte, komponisti Antans Jasenka un Ūdris Jasenka, kā arī gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis. Lugu no igauņu valodas tulkojusi Maima Grīnberga.

Biļetes tiešraidei iespējams iegādāties elektroniski “Biļešu paradīzes” mājaslapā, saņemot informāciju, kā pieslēgties notikumam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti