Nacionālais teātris aicina balsojumā izvēlēties internetā skatāmās izrādes

Ārkārtējās situācijas un publisku pasākumu rīkošanas ierobežojumu dēļ skatītāji šobrīd nevar apmeklēt teātri, tāpēc Latvijas Nacionālais teātris piedāvā savas izrādes skatīties virtuāli. Teātra rīkotā balsojumā iespējams izvēlēties, kuru no Nacionālā teātra izrādēm konkrētajā vakarā skatīties, medijus informē teātra pārstāvji.

Trešdienās Latvijas Nacionālā teātra sociālo tīklu kontos būs iespēja balsot par vienu no divām piedāvātajām nedēļas izrādēm un skatītāji varēs iepazīties arī ar izrāžu aprakstiem, fotogrāfijām un fragmentiem. Tā izrāde, kuru skatītāji būs izvēlējušies, teātra “Youtube” kanālā tiks ievietota piektdienu vakaros ierastajā izrāžu sākuma laikā pulksten 19.00. Izrādi būs iespēja noskatīties līdz svētdienas pusnaktij.

Šobrīd teātris ir atlasījis un sagatavojis publiskošanai 10 pēdējo desmitgažu izrādes, kas katra savā veidā ir ievērojama un nozīmīga teātra vēsturē. Starp tām ir "Mirušās dvēseles" Kirila Serebreņņikova režijā, Raimonda Paula muzikālā izrāde "Kerija. Retrospekcija", liriski smeldzīgais Gunāra Janovska stāsts "Uz neatgriešanos…" un citas. Šīs izrādes tiks publiskotas saskaņā ar AKKA/LAA speciāli šim gadījumam izsniegtām licencēm, un pēc izrāžu publiskošanas teātris norēķināsies atbilstoši izcenojumam.

Nacionālais teātris tāpat kā lielākā daļa kultūras iestāžu šajā periodā cenšas skatītājiem atrast saites uz interneta vidē jau esošajiem izrāžu video un audio ierakstiem. Teātra pārstāvji atzīmē, ka labu iestudējumu ieraksti ir LTV raidījuma "Teātris.zip" īpašajā izlasē, daudz senu izrāžu ar Nacionālā teātra leģendāro aktieru balss ierakstiem ir Latvijas Radio Radioteātra arhīvā, savukārt atraktīvi pēdējo gadu LMT Jaunās zāles izrāžu ieraksti ir atrodami “LMT Straumē”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti