Leļļu teātrī Ģirta Šoļa režijā top «Emīls un Berlīnes zēni»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Latvjas Leļļu teātrī Ģirta Šoļa režijā top "Emīls un Berlīnes zēni". Pirmizrāde notiks 31.oktobrī.

Mazpilsētas zēns Emīls Tišbeins pirmo reizi viens pats dodas uz Berlīni, lai aizvestu vecmāmiņai mātes doto naudu. Vilcienā viņu apzog kāds vīrs un Emīls nolemj viņam sekot. Tā sākas gados jaunā detektīva piedzīvojumi slavenajā Ēriha Kestnera stāstā. Režisors Ģirts Šolis un mākslinieks Reinis Pētersons parūpējušies, lai topošā izrāde Latvijas Leļļu teātrī būtu gana intriģējoša - tās notikumi veidoti dzīvā komiksa stilā.

Iestudējuma veidotāji sola, ka "Emīls un Berlīnes zēni" būs muzikāla, lustīga izrāde, kura bērniem un līdzi atnākušajiem pieaugušajiem ļaus piedalīties patiesi aizraujošā piedzīvojumā. "Būtiskākais ir kopīgi radīt piedzīvojumu. Un mums visiem jau šobrīd, mēģinājumu procesā ir piedzīvojuma sajūta," norāda izrādes mūzikas autors Kārlis Kazāks.

Lugas galveno varoņu - bērnu tēlos iejutīsies latviešu un krievu trupas aktieri, turpretim pieaugušo tēli, piemēram, Emīla mātes, zagļa un policista tēli būs kartona lelles pilnā augumā. Izrādes vizuālo stilistiku mākslinieks Reinis Pētersons veidojis nosacīti, zīmēti lineāri kā atsauci uz grafiskajiem stāstiem un stāstu ilustrācijām, tostarp arī komiksiem. Emīls, Gustavs un citi bērni izrādi ietērps skaņās, jo Kārļa Kazāka sacerēto mūziku viņi atskaņos paši: spēlēs kontrabasu, ģitāru un sitaminstrumentus.

"Manuprāt, tas ir fantastiski, ka visu laiku būs dzīvā mūzika. Mūzika iespaido tiešā veidā, skatītājs sāk dzīvot līdzi. Līdz ar to arī katra izrāde kļūst par ko īpašu, tāpēc jau tas ir teātris, nevis kino," uzsver Kārlis Kazāks.

Režisors Ģirts Šolis saka: "Ēriha Kestnera "Emīls un Berlīnes zēni" ir brīnišķīga iespēja atgriezties pasaulē, kurā joprojām viss ir iespējams. Pasaulē, kurā pieaugušajiem nemaz nav droši uzticēt visus noslēpumus. Pasaulē, kurā nepazīst nekādus "stāvokļus sabiedrībā" un citas pieaugušo muļķības. Pasaulē, kurā valda citi - nerakstīti likumi. Likumi, kuru pamatā ir īsta draudzība, godīgums, uzticēšanās un drosme, bet nav vietas ļaunprātīgai viltībai, nodevībai, vājumam un ļaunumam."

Bērnu un pieaugušo pasaules skatījumu atšķirības un savdabību režisors ar leļļu teātra mākslas starpniecību pēta jau atkārtoti: 2012.gadā Leļļu teātra latviešu trupā tapa Kestnera "Divas Lotiņas", savukārt 2013.gadā pazīstamo stāstu par divām dvīnītēm režisors tikpat veiksmīgi iestudēja arī ar krievu trupas aktieriem.

Izrādes "Emīls un Berlīnes zēni" lomās būs Pēteris Galviņš, Dana Lāce, Baiba Neja, Santa Didžus, Artūrs Putniņš, Miķelis Žideļūns, Edgars Kaufelds, Rodions Kuzmins, Vladimirs Svoboda, Normans Bārbals un Druvis Anusāns.

Pirmizrāde gaidāma 31.oktobrī, nākamās izrādes - 7.novembrī un 7.decembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti