Daugavpils teātris oktobrī vedīs uz Rīgu «Kailo karali»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī 14. un 15.oktobrī būs iespēja noskatīties Daugavpils teātra izrādi "Kailais karalis".

„Drosmīga un patiesa izrāde jaunas un dzīves pilnas trupas izpildījumā”, „vizuāli ārkārtīgi mūsdienīgs iestudējums”, „dziļš, mūsdienu cilvēkam nepatīkams, bet nopietns vēstījums” – tās ir tikai dažas no ārzemju kritiķu atsauksmēm par Daugavpils teātra izrādi „Kailais karalis”, ar kuru teātris piedalījies vairākos starptautiskos teātru festivālos Maskavā, Sanktpēterburgā un Mogiļevā. Savukārt 2019.gada pavasarī izrāde skatītāju vērtējumā tika atzīta par labāko festivālā „[email protected] Baltkrievijā.

Iestudējuma pamatā ir pasakas – Hansa Kristiana Andersena „Cūkgans” un „Karaļa jaunais tērps” Jevgeņija Švarca apdarē, kā arī Vilhelma Haufa „Jaunais anglis”. Visas šīs pasakas vieno cilvēcisko vājību tēma, kuras izpaužas, kad cilvēks nonāk pie varas, kad tiecas pēc tās vai baidās to pazaudēt.

„Mēs dzīvojam realitātē, kuru var salīdzināt ar šaha spēli. Visbiežāk mēs šajā spēlē esam vienkārši bandinieki, bet iztēlojamies, ka esam karaļi. Un pat tas, kuru oficiāli ir pieņemts uzskatīt par karali, patiesībā ir tikai pārģērbies āksts. Bet vislielākā intriga – kurš tad ir grosmeistars? To nezina neviens. Toties ir zināmi noteikumi, pēc kuriem viņš spēlē. Ja tu zini savu vietu un spēlē pēc noteikumiem – ir iespēja izsisties līdz karalienes statusam,” norāda izrādes režisors un Karaļa lomas atveidotājs Oļegs Šapošņikovs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti