Daugavpils teātrī trīs režisori iestudē spāņu komēdiju «Apķērīgā mīlniece»

Daugavpils teātrī 2014./2015.gada sezonas noslēgumā, 22.maijā, gaidāma spāņu dramaturga Lope de Vegas komēdijas "Apķērīgā mīlniece" pirmizrāde.

Iestudējums "Apķērīgā mīlniece" būs trīs režisoru - Oļega Šapošņikova, Jura Joneļa un Daniela Busato (Spānija) - kopdarbs. Vairāku režisoru sadarbība vienā projektā teātros ir reta parādība, tomēr Daugavpils teātrim jau ir pieredze divu režisoru kopdarbā. 2014.gadā pasaules klasikas darbu - Antona Čehova "Kaiju" - iestudēja Georgijs Surkovs un Oļegs Šapošņikovs. Šoreiz Daugavpils teātra vēsturē pirmo  reizi kopīgi strādās uzreiz trīs režisori.

Daniels Busato ir aktieris un kustību režisors, dzimis Argentīnā, studējis Čīlē klasiskās dejas, pašlaik dzīvo un strādā Spānijā. Kā norāda teātra pārstāvji, iestudējot spāņu lugu, šķitis tikpat kā neiespējami iztikt bez spāņu speciālista piesaistes un piedalīšanās, jo izrādē esot ārkārtīgi svarīgi iedzīvināt spāņu mentalitāti, spēt atspoguļot tradiconālos spāņu žestus, mīmiku un kustības.

16.gadsimta spāņu dramaturgu komēdijas, kāda ir arī luga "Apķērīgā mīlniece", ir aizsākums slavenajiem, nebeidzamajiem seriāliem par mīlestību, tautā sauktiem par "ziepju operām". Komēdija "Apķērīgā mīlniece" atklās skatītājiem 16.gadsimta spāņu teātri, piedāvājot ceļojumu telpā un laikā - skatuves noformējums, kostīmi un aktieru spēles maniere pietuvināti tam, kā tas bija pirms 500 gadiem.

Par scenogrāfiju un kostīmiem, kas solās būt vizuāli iespaidīgi, gādā skatītājiem jau pazīstamās mākslinieces Inga Bermaka un Agnese Leilande, ar kurām Daugavpils teātris sadarbojies tādās izrādēs kā "Dāmu paradīze", "Kazanova. Henrieta. Venēcija.", "Teātra direktors", "Leo - mazais lauva", kā arī jaunā teātra foajē interjera izveidošanā.

Izrādes pieteikumā teikts: ""Apķērīgā mīlniece" - tā būs seno laiku komēdija spāņu gaumē, kurā netrūks neticamu sižeta kolīziju, patētisku atzīšanos, negaidītu dueļu, smieklu un, protams, serenāžu. Un tas viss - tikai mīlestības dēļ!"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti