Cirka un ielu mākslas festivāls «Re Rīga!» šogad norisināsies Rīgas centrā un Dzegužkalnā

No 15. līdz 20. augustam Rīgas pilsētvidē un Rīgas cirkā notiks laikmetīgā cirka festivāls “Re Rīga!”. Dzegužkalnā 15. un 16. augustā paredzētas Rīgas svētku programmā iekļautās cirka izrādes, kā arī Rīgas cirka skolas aktivitātes bērniem, informēja festivāla rīkotāji.

Savukārt no 18. līdz 20. augustam festivāls piedāvās izrādes Rīgas centrā – Rīgas cirkā un tā apkaimē, K. K. fon Stricka villā un citviet.  Vairums izrāžu paredzēts izrādīt pilsētvidē, izrādes pielāgojot izvēlētajai vietai. Vietai pielāgotās izrādes atstāj ilgstošu ietekmi uz apmeklētāju, jo darbs ļauj skatītājam justies kā daļai no mākslas darba.

“Šis ir īpašs gads, jo Covid-19 pandēmijas dēļ it visur pasaulē mainījušies noteikumi kultūras pasākumu jomā. Daudzās valstīs masu pasākumi, tostarp lielie cirka festivāli, ir atcelti, un tāpēc ir kļuvis iespējams mūsu formāts – uz Rīgu varam uzaicināt māksliniekus, kuri citkārt lielā pieprasījuma dēļ mums nebūtu pieejami,” stāsta festivāla “Re Rīga!” radošais direktors Mārtiņš Ķibers. “Cirks visos laikos vienmēr ir devis cilvēkiem brīnuma sajūtu, un tas šobrīd ir īpaši svarīgi kā rīdziniekiem, tā pilsētas viesiem – klātienē redzēt profesionālu mākslinieku sniegumu un gūt prieku.”

Drošības apsvērumu dēļ lielākā daļa festivāla izrāžu notiks brīvā dabā. Bez lieliskām klasiska formāta laikmetīgā cirka izrādēm festivāls piedāvās arī Rīgā vēl nebijušu formātu – apvienības ''Be Flat'' (Beļģija) parkūra izrādi “Follow Me”, kas norisināsies jumtu līmenī virs skatītāju galvām. Mākslinieki aicinās skatītājus akrobātiskā parkūra ceļojumā cauri pilsētvidei – no trokšņainās Merķeļa ielas cauri Rīgas cirkam uz  Alfrēda Kalniņa ielu un tālāk cauri pagalmiem uz Elizabetes ielu. Katras izrādes saturu lielā mērā noteiks konkrētais maršruts, ko ''Be Flat'' izvēlēsies, tāpēc ikviena izrāde būs unikāla. 

Savukārt cirka apvienība “Amer i Àfrica” (Spānija/Katalonija) rādīs iestudējumu “Envà”, kurā divi izrādes varoņi, izmantojot pāru akrobātikas tehniku un nedaudz iesaistot arī skatītājus, izspēlēs cilvēcisko attiecību īpatnības. Rīgas svētkos uzstāsies arī Rīgā jau savulaik pabijušais klauns Murmuyo (Spānija). Šoreiz viņš šurp vedīs izrādi “Su-Seso taladro”, kurā ķersies pie autosatiksmes regulēšanas jautājumiem. Dzegužkalnā Rīgas svētku laikā uzstāsies arī cirka apvienība “Entre Nous” (Francija).

“Re Rīga!” festivālā piedalīsies vēl citi viesmākslinieki, tostarp arī mākslinieki no Rīgas cirka rezidenču programmas. Festivāla programmā iekļautas gan maksas, gan bezmaksas izrādes. Vairums festivāla izrāžu (īpaši Rīgas svētku programmā iekļautās) ir paredzētas ģimeņu auditorijai – tās ir oriģinālas, asprātīgas un izklaidējošas. Visas aktivitātes – gan izrādes, gan cirka skolas rotaļu laukums – tiks nodrošinātas, ievērojot distancēšanās noteikumus un sanitārās prasības.

Ielu mākslas un laikmetīgā cirka festivāls “Re Rīga!” notiek astoto gadu, un tas ir lielākais laikmetīgā cirka un ielu mākslas notikums Baltijā. Festivāls ik gadu skatītājus iepazīstina ar jaunām, līdz šim šeit maz iepazītām kultūras formām. Šogad festivāla laikā Rīgas cirkā Merķeļa ielas pusē darbosies cirka preču veikaliņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti