Rīgas Latviešu biedrība aicina izbaudīt jauno folkloras zvaigžņu koncertu 

Rīgas Latviešu biedrība programmā "Sapņu dārzs – Rīgas Latviešu biedrībai 150" Rīgas svētku ietvaros 2018. gada 18. augustā plkst. 14.00 Vērmanes dārza estrādē svētku viesiem piedāvās izbaudīt jauno folkloras zvaigžņu koncertu. 

Koncertā būs iespēja iepazīt jaunās folkloras zvaigznes — jauniešus, kuri jau ir attīstījuši savu muzicēšanas, dejošanas, stāstīšanas un dziedātprasmi gana augstā līmenī, lai tiktu apbalvoti gan nemateriālā kultūras mantojuma apgūšanas un pārmantošanas programmas “Pulkā eimu, pulkā teku” ietvaros, gan citviet, informēja Rīgas Latviešu biedrības publicitātes un reklāmas projektu vadītāja Oksana Svikle.

Ar savu koklēšanas prasmi koncertā priecēs jaunie koklētāji – Ansis Ābele, kurš spēlē dažādus mūzikas instrumentus jau kopš agras bērnības, Madara Lisovska, kura pārsteidz ar savu simpātisko un maigo kokles spēli, un Liene Skrebinska, kura kokles spēli apvieno ar izcilām oratores dotībām. Kā spilgts stabuļu duets sevi ir pierādījuši Lelde Ločmele un Emīls Subačs, kuri nebaidās improvizēt un stabules spēli apguvuši pašmācības ceļā. Savukārt Diāna Logina koncertā demonstrēs kāda ne tik bieži sastopama instrumenta – cimbalas spēli, kuru šobrīd studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas etnomuzikoloģijas nodaļā. Ermoņikas spēlēs un dziedās Mihails Pranovičs, kurš allaž aicina būt tautas muzikantiem ne tikai uz skatuves, bet arī ikdienā, jo senos laikos tautas muzikantiem folklora ir bijusi ikdiena.

Īpašie viesi būs Lietuvas tautas dejas sacīkstes "Patrepsyne" uzvarētāji no folkloras kopas "Reketukai" — Aušrine  Subačūte un Emilis Strazdas. Savu dejotprasmi uz skaliem radīs Latvijas tradicionālās dejas konkursa „Klaberjakte” dejotāji Adelīna Balode, Miks Bude, Dzintars Jēkabs Spīčs no Rīgas un Daniels Pujāts un Katrīna Vanaga no Līvāniem. Koncerta noslēgumā dalībnieki vienosies kopīgā dziesmā ar daudzkārtēju folkloras konkursu laureātu un grupas "Rikši” vadītāju Ēriku Zepu. 
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti