Rīta Panorāma

LU zinātnieku pētījumi ļauj saprast ādas brūču dzīšanas procesu

Rīta Panorāma

LTV1 trešdienās trīs mēnešus būs skatāmas jauno režisoru filmas

Īru mūzika latviešu dvēselēm

Profesionāli latviešu mūziķi sniegs īru mūzikas koncertu folkklubā «Ala»

Folkklubā “Ala” 11. janvārī notiks īru mūzikas koncerts. Pieci profesionāli  mūziķi – Dzintars Beitāns, Māris Jēkabsons, Kaspars Indrevics, Lenards Gotlubs un Ansis Klucis – ir vienīgie, kuri  Latvijā atskaņo īru mūziku.

Smeldzīgas mīlas balādes, jautras polkas, virtuozas improvizācijas – šāda atmosfēra atraisa pat noslēgto latvieti. 
“Pirmkārt, mēs esam latvieši. Par īriem pārtaisīties netaisāmies, un tā ir tikai viena maza daļa no mums,” saka ģitārists Lenards Gotlubs. 

Gotlubs arī meklē grupai muzikālo materiālu. “Īriem bez mūzikas, dziesmām, balādēm ir deju mūzika – džili, rili un hotbaiti. Vēlāk ienāca arī polkas un mazurkas,” viņš stāsta. 

Dūdenieks Māris Jēkabsons savukārt atzīst, ka šo instrumentu spēlē jau kādus 20 gadus. Iemācījies spēlēt arī bodranu. Spēlēšanas brīdī grupas vīri improvizācijas brīdi pametot cits citam – tas šķiet tik ierasti, ka jau dziļi iegājis asinīs. 

Grupas mūziķu radošās nodarbes arī ir saistošas. Perkusiju meistars Kaspars Indrevics spēlē “Auļos” un strādā militārajā policijā. Kontrabasists Ansis Klucis dzied "Schola Cantorum Riga" un fotografē, dūdenieks Māris Jēkabsons ir restaurators, bet vijolnieks Dzintars Beitāns spēlē dažādos orķestros. Savukārt ģitārists Lenards Gotlubs ir arī pedagogs. 

“Īru mūzika, manā skatījumā, ir viegla,” uzskata Kaspars Indrevics. “Līdz ar to arī spēlēt šo mūziku ir viegli.”

Saistītie raksti
Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti