Latvijas Radio pirmatskaņos Raimonda Paula muzikālu dzejas kompozīciju «Balts menuets nakts tumsā»

Pirmatskaņojumu piedzīvos Maestro Raimonda Paula muzikāla dzejas kompozīcija "Balts menuets nakts tumsā" ar Jāņa Petera ievadvārdiem un Jāņa Sudrabkalna un Birutas Skujenieces dzeju. Latvijas Radio 1 ēterā pirmatskaņojums būs dzirdams 8. martā pulksten 22.00, savukārt video formātā to varēs redzēt 16. aprīlī pulksten 22.00 reģionālajā televīzijā ReTV. Ieraksta producents ir Latvijas Radio "Radioteātris".

Radioteātra un Maestro Raimonda Paula jaunā muzikālā programma "Balts menuets nakts tumsā" caur Jāņa Sudrabkalna un Birutas Skujenieces dzeju izstāstīs abu izcilo dzejnieku mīlasstāstu. "Mums ir daudz izcilu dzejnieku un rakstnieku, kurus nedrīkst aizmirst, tieši tādēļ to veikums ir jāieraksta. Sudrabkalns bija sarežģīta personība, bet nenoliedzami viņš ir liels dzejnieks. Klausītājiem un skatītājiem vēlamies atklāt tādas jūtas, kādas mūsdienās šķiet vairs nav ierastas," tā atzīst Maestro Raimonds Pauls.

Muzikālās dzejas kompozīcijas "Balts menuets nakts tumsā" ievadvārdus sarakstījis dzejnieks Jānis Peters. Pie klavierēm būs pats Maestro Raimonds Pauls. Jāņa Sudrabkalna un Birutas Skujenieces dzeju runās aktieri Gundars Grasbergs un Baiba Broka, bet dziedās Elza Rozentāle.

"Piepildīju vecmāmiņas sapni par uzstāšanos kopā ar Maestro, kā arī iepazinos ar tik skaistiem cilvēkiem kā Baiba Broka un Gundars Grasbergs. Sudrabkalna un Skujenieces stāsts ir skaisti skumjš, tomēr tas manī nostiprināja pārliecību, ka mīlestība mīt ne tikai sirdī, bet arī galvā, un tā ir pārlaicīga. Šo sajūtu mēģināju ielikt arī savā dziedājumā," atklāj dziedātāja Elza Rozentāle.

Par Latvijas Radio "Radioteātri"

Radioteātra žanrs Latvijā ir tradīcijām bagāts – 1926. gada 17. decembrī notika Edvarda Vulfa viencēliena "Pielūdzēji" pirmizrāde. Šo asprātīgo komēdiju dzejā izpildīja izcilā latviešu teātra runas pedagoga Zeltmata kursu audzēkņi. Tomēr par pirmo iestudējumu – īpaši jaunajam mākslas žanram radītu viencēliena lugu "Pēc pirmā mītiņa" – jāpateicas Rūdolfam Blaumanim, un tādēļ par Radioteātra dzimšanas dienu tiek uzskatīts 1927. gada 17. augusts. Daudzu desmitu gadu garumā radio studijās talantu ir demonstrējuši sava laika slavenākie aktieri un režisori. Radioteātra ilggadējā vadītāja ir Māra Eglīte.

Radioteātris regulāri sadarbojas ar Maestro Raimondu Paulu, veidojot jaunas koncertprogrammas. Pēdējā no tām bija Ziemassvētku programma "Mierinājums", kas pie klausītājiem nonāca pagājušā gada nogalē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt