«Gorā» pirmatskaņos sešus Ziemeļlatgales tradicionālās dziedāšanas iedvesmotus jaundarbus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Piektdien, 23.augustā, plkst.19.00 Latgales vēstniecībā “Gors” tiks pirmatskaņoti seši jaundarbi, kurus, iedvesmojoties no Ziemeļlatgales tradicionālās dziedāšanas, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) rīkotajā jauno komponistu konkursā radījuši seši komponisti no Latvijas, Polijas, Izraēlas un Zviedrijas.

LNSO šogad atjaunojis starptautisku jauno komponistu meistarkursu tradīciju, ko no 2002. līdz 2014.gadam kopa viens no Latvijas izcilākajiem komponistiem Andris Dzenītis, rīkojot jauno autoru plaši pieprasītus meistarkursus dažādās Latvijas pilsētās – Dundagā, Cēsīs un Mazsalacā.

No 19. līdz 23.augustam jauno komponistu meistarkursi notiks Rēzeknē, iesākot LNSO festivālu “LNSO vasarnīca”. Meistarkursos piedalās pavasarī izsludinātā LNSO jauno komponistu konkursa uzvarētāji.

Jaunie komponisti šogad tika aicināti iedvesmoties Ziemeļlatgales tradicionālās mūzikas senākajos slāņos – Ziemeļlatgales dziedātāju Margaritas Šakinas, Ludmilas Kokinas, Stefānijas Keišas, Broņislavas un Annas Putilovu, kā arī Baltinavas etnogrāfiskā ansambļa dziedātajos "tolku" un "kuozu bolsūs", kā arī mirušo ofīcija jeb "saļmu" dziedājumā.

Meistarkursos seši labākie jaunie komponisti no Latvijas, Polijas, Izraēlas un Zviedrijas nedēļu dzīvos Latgalē un slīpēs prasmes pie starptautiski atzītiem pasniedzējiem – Andra Dzenīša (Latvija), Andersa Nordentofta (Dānija) un ievērojamā Marko Stropas (Itālija/Vācija).

Komponistu – Evijas Skuķes, Sabīnes Ķezberes, Armanda Aleksandravičus, Toma Belkinda, Alfreda Himeneza un Adama Porebski – kameransamblim radītie skaņdarbi tiks atskaņoti festivāla “LNSO vasarnīca” atklāšanas koncertā “Jānis Ivanovs un jaunie” 23.augustā.

Koncertā uzstāsies Rēzeknes kamerorķestris Jāņa Stafecka vadībā, klavesīniste Ieva Saliete, kontrabasists Mārcis Lipskis un citi atzīti Latgales mūziķi. Festivāla atklāšanas koncerta programmā līdzās Ziemeļlatgales tautas mūzikas iedvesmotajiem jaundarbiem iekļauts arī Latgales simfoniķa Jāņa Ivanova darbs “Poema luttuoso” un Latgalē dzimušā Pētera Butāna “Vox humana” (“Cilvēka balss”) ar tautas dziedātājas Lienes Skrebinskas solo.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti