FOTO: Nacionālais simfoniskais orķestris pirmo reizi koncertē Stacijas laukumā

Ar nebijuša mēroga koncertu piektdien, 11. augustā, Stacijas laukumā uzstājās Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, kam šī bija visu laiku lielākā uzstāšanās zem klajas debess.

Orķestra pārstāve Ksenija Mirošņika norāda, ka koncertu noraudzījās vairāku simti pilsētnieki un Rīgas viesu. Orķestris spēlēja čehu komponista Antonīna Dvoržāka skaņdarbus, kuru izpilda diriģēja Andris Poga.

Dvoržāka mūzika un dzelzceļa stacijas tuvums piektdienas koncertā nebija nejauša izvēle, jo Dvoržāks savulaik ik rītu devās pastaigā, nereti iedams uz dzelzceļa staciju, kur pierakstīja lokomotīvju numurus un, ja iespējams, mašīnistu vārdus.

“Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra ikdienā līdztekus tradicionāliem koncertiem netrūkst arī radošu eksperimentu ar saturu un formu – izaicinošu jaundarbu pirmatskaņojumi, neierasti koncertu formāti, jaunas auditorijas ieinteresēšana,” komentē Poga.

“Jaunas telpas apgūšana turpretim nenotiek tik bieži, un tieši tādēļ LNSO ir ieintriģēts piedalīties “Origo Summer Stage” vasaras koncertu sērijā. Pasaulē simfonisko orķestru koncerti uz vasaras skatuvēm gan dabiskā, gan urbānā vidē nav nekāds retums – Berlīnes “Waldbühne”, Vīnes Šēnbrunnas pils parks, Minhenes “Odeonplatz” – tie ir tikai daži no piemēriem, kur orķestri dodas ārpus savām pastāvīgajām mītnesvietām, tādējādi arī uzrunājot jaunu auditoriju, paplašinot klausītāju loku, kas, manuprāt, ir viens no klasiskās kultūras pamatuzdevumiem 21. gadsimtā,” saka Poga.

LNSO tagad dosies savā šī gada otrajā koncerttūrē uz Franciju, kā arī vienu koncertu sniegs Šveicē. Augusta beigās LNSO savā vasaras rezidencē koncertzālē “Cēsis” svinēs savu mūzikas festivālu “LNSO vasarnīca”. Tā laikā notiks klasiski un neakadēmiski vakara koncerti, izrādes bērniem un pusaudžiem, kamermūzikas koncerti un fotoizstādes, kas paredzētas ikviena gaumei un vecumam, tādēļ festivāls būs piemērots apmeklēšanai gan kopā ar ģimeni, gan ar draugiem.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Populārākie
Interesanti