Bruknas muižā labdarības lielkoncerts «Uzcel savu baznīcu!» notiks 5.jūlijā

Daudzu apmeklētāju iemīļotais un nu jau par spēcīgu tradīciju kļuvušais lielkoncerts „Uzcel savu baznīcu!” šogad gleznainajā Bruknas muižā notiks 5. jūlijā plkst. 17, vienkopus apvienojot tautā pazīstamus mūziķus, māksliniekus un amatu lietpratējus, lai kopējiem spēkiem palīdzētu "Kalnu svētību kopienas" ļaudīm uzcelt baznīcu.

Uz Bruknas muižas krāšņajā dārzā būvētās skatuves šogad muzicēs Olga Rajecka, Aija Andrejeva, Aivars Hermanis, Kārlis Kazāks, Marts Kristiāns Kalniņš, Kristīne Kārkle-Puriņa, Ralfs Eilands un grupa „PeR”, Miks Dukurs, „Lady’s Sweet”, Normunds Rutulis, grupas „Putnu balle”, „Willow Farm” un citi.

Bruknas vārti apmeklētājiem tiks vērti jau no plkst. 15, lai ikviens paspētu aplūkot un izbaudīt gleznaino muižas apkārtni, novērtēt paveiktos darbus baznīcas būvniecībā, saturīgi pavadīt laiku, piedaloties dažādās radošās darbnīcās. Par pasākuma neatņemamu tradīciju kļuvusi Bruknas muižas keramikas cepļa atvēršana, iz kura dienasgaismā tiks celti melnās keramikas tehnikā darīti trauki, kurus veidojuši „Kalnu svētības kopienas” ļaudis, sadarbojoties ar Latgales „Pūdnīku skūlu” un keramiķi Evaldu Vasilevski.

Labdarības akcija „Uzcel savu baznīcu!” aizsākās 2012. gadā un tās mērķis ir atbalstīt un piesaistīt līdzekļus Svēto Apustuļu kapelas celtniecībai un apustuļu skulptūru izveidei Bruknā. Izpostītajā Bruknas muižā 2001. gadā priesteris Andrejs Mediņš izveidoja unikālu dvēseles rehabilitācijas vietu "Kalna svētību kopiena", kur iespēja atrast jaunu dzīvi tiek dota dažādās atkarībās esošiem ļaudīm, rodot pašam savu ceļu šai Dieva pasaulē, lietojot vienīgi garīgās dzīves un darba terapiju. Kopienas garīgā aizbildne ir svētā Māte Terēza no Kalkutas.

Reiz izpostītā Bruknas muiža šodien pārsteidz ar sakoptām ēkām un skaistu apkārtni. 2011. gada 31. maijā pēc Andreja Mediņa ierosmes sākās starpkonfesiju kapelas būve. Ar labdarības akcijas palīdzību piesaistīti ievērojami līdzekļi, jo Bruknai ir tik liels pievilkšanas spēks, ka gribas atkal te atgriezties. Pavisam nedaudz un kopējiem spēkiem atkarībās nonākušo cilvēku celtais lūgšanu nams vērs durvis. Tas ir ne tikai nams, kurš uzcelts smagā un neatlaidīgā darbā. Šī ēka ir īstens apliecinājums cilvēka gara spēkam un varēšanai.

Iepriekšējos trijos gados koncertos piedalījās: Renārs Kaupers - viens no tiem, kurš Bruknas muižas dārzā muzicēja jau pirmajā labdarības lielkoncertā 2012. gadā. Togad koncertu apmeklēja 2000 ļaužu, kas pasākuma rīkotājiem deva pārliecību, ka iesāktais jāturpina. Uzticami Bruknai bijuši arī Kāris Kazāks, Goran Gora, Da Gamba, Aija Andrejeva, Olga Rajecka, Kristīne Zadovska, Intars Busulis, Kārlis Lācis un Kārļa Būmeistera muzikālais projekts "Matters", Igo, Andris Ērglis, Jānis Strazds, Putnu Balle, PeR, Raimonds Tiguls, Kristīne Kārkle - Puriņa, Artis Gāga, Dzintars Beitāns, Kristaps Vanadziņš, Edvīns Ozols un Andris Buiķis, Dūdumu ģimene, Mārtiņš Burke – Burkevics, grupas „Lady’s Sweet”, „Putnu balle”, L.V. /NeParasts Bars, kā arī liepājnieku apvienība „Willow Farm”, un citi.

Ieeja pasākumā pret ziedojuma kartēm, kuras 8, 10 un 15 eiro apmērā iegādājamas visās Biļešu paradīzes kasēs un mājas lapā. Visi ienākumi tiks novirzīti baznīcas celtniecībai Bruknā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti