Rīta Panorāma

Intervija ar Agitu Cāni un Dairu Āboliņu

Rīta Panorāma

Intervija ar ASV vēstnieci Latvijā Nensiju Baikofu – Petitu

Intervija ar muzikālo ansambli "Brokastis četratā"

«Brokastis četratā» svin 10.jubileju ar koncertu «Ubikvists»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Starptautiskajā mūzikas dienā, 1. oktobrī, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē plkst. 19 džeza un pasaules mūzikas ansamblis „Brokastis četratā” svinēs savu 10 gadu radošā darba jubileju neparastā koncertā, kam dots nosaukums "Ubikvists".

Koncerta pirmajā daļā „Brokastis četratā” piedāvās ieskatu savas daiļrades daudzpusībā un dažādajās šķautnēs, atskaņot gan pašu ansambļa dalībnieku opusus, gan bulgāru tautas deju aranžijas džeza stilā, ieskanēsies arī latīņamerikāņu mūzikas motīvi.

Savukārt otrajā daļā ansamblim pievienosies orķestris „Sinfonia concertante” un koncerta īpašais viesis – dziedātāja Aija Vītoliņa. Būs dzirdamas dažādu laikmetu un pazīstamu operu tēmas džeza apdarē un saspēlē kopā ar simfonisko orķestri. Izskanēs fragmenti no G.F. Hendeļa, Dž. Rosini, V. A. Mocarta un Ž. Bizē operām. Koncertā iecerēti vēl daži muzikāli pārsteigumi.

„Ubikvists – tas ir kaut kas visur esošs, visur dzīvojošs, tāds kā mēs, esam dzīvojuši un dzīvojam akadēmiskās, baroka, džeza, tango un pat rokmūzikas vidēs, esam no visiem šiem žanriem ietekmējušies un jau desmit gadus radām savas aranžijas gan akadēmiskās mūzikas, gan pasaules tautu mūzikas darbiem," norāda ansambļa dalībnieki.

Visi četri ansambļa dalībnieki ir akadēmiski izglītoti mūziķi un pazīstami kā mūzikas profesionāļi. "Brokastis četratā" – Mārtiņš Zilberts (klavieres), Jānis Stafeckis (kontrabass), Andis Klučnieks (flauta) un Aivars Krastiņš (sitaminstrumenti). 

Mūzikas žurnālists Orests Silabriedis par ansambli saka: "“Brokastis četratā” ir ļoti talantīgu draugu un domubiedru apvienība, kas slavena ar mocartiski vieglu attieksmi pret skaņām un to salikumiem. Var teikt, ka grupas moto ir darīt prieku cilvēkiem tādā veidā, kas iepriecina arī pašus mūziķus. Trausla un izsmalcināta spēle, gaumīga jokošanās – skaņu silueti nevainojami profesionāli un izteiksmīgi kā labi tušas zīmējumi.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti