Rīta Panorāma

Intervija ar Juri Rozenvaldu

Rīta Panorāma

Intervija ar Mārtiņu Ķiberi, Martu Biti un Miķeli Putniņu

«Art-i-Shock» rezidenci Latvijas Radio noslēdz ar koncertu un debijas albumu

«Art-i-Shock» rezidenci Latvijas Radio noslēgs ar koncertu un debijas albuma atvēršanu

Pirmdien, 13.  novembrī, plkst. 18.00 Latvijas Radio studijā un "Klasikas" tiešraidē rezidences laiku Latvijas Radio svinīgi noslēgs trio „Art-i-Shock”, kurā apvienojušās trīs atraktīvas mūziķes – čelliste Guna Šnē, pianiste Agnese Egliņa un sitaminstrumentāliste Elīna Endzele. Vienlaikus trio prezentēs arī savu debijas albumu.

Pasaules pirmatskaņojumu šajā vakarā piedzīvos Santas Ratnieces un Artura Maskata jaundarbi, kas rakstīti īpaši šim koncertam, turklāt šajā vakarā tiks vaļā vērts un ieskandināts arī „Art-i-Shock” debijas albums.

"Mūsu koncertā "Pasakas un mūsdienu stāsti" latviešu mūzikā ieskanēsies pasaules literatūra. Tā būs gluži svaiga koncertprogramma, kuras gaitā atvērsim arī mūsu tikpat svaigi tapušo albumu ar latviešu autoru oriģinālmūziku, kas rakstīta speciāli mūsu ansamblim," atklāj Guna Šnē.

13. novembra koncertā pirmo reizi dzirdēsim Santas Ratnieces izsmalcināto opusu, kas ar neparastiem kalimbas un zvongo tembriem ļaus izbaudīt dāņu pasaku meistara Hansa Kristiāna Anderesena "Lakstīgalas" zvārguļojošo balsi. Skaņdarba nosaukumu autore patapinājusi no dāņu valodas oriģināla – „Nattergalen”.

Savukārt Arturs Maskats šim vakaram radījis darbu "Nakts Parīzē", kas tapis, iedvesmojoties no franču dzejnieka un kinoscenārista Žaka Prevēra dzejas un Emīla Zolā romāna "Terēza Rakēna", kura dramatizējumu pirms 20 gadiem Dailes teātrī iestudēja Mihails Gruzdovs.

Literatūras un mūzikas brīnišķīgo mijiedarbi 13. novembra vakarā baudīsim arī Jēkaba Nīmaņa "Valsī" no Jaunā Rīgas teātra izrādes "Stāsts par Kasparu Hauzeru ".

Koncertā izskanēs arī Kristapa Pētersona opuss "Z.I.E.M.A." (jeb Zigzagging Images and the Elements of the Melancholic Actuality), kurā šūbertiskais Vilhelma Millera varonis vēlreiz izdzīvos savu nenovēršamo likteni mūsdienās, satiekot Viljama Šekspīra, Emīlijas Brontē un Džona Apdaika tēlus. Spilgtākam kontrastam ar senajiem gadsimtiem uz skatuves šajā skaņdarbā meitenēm pievienosies pats autors ar kontrabasu un skreču virtuozs DJ Monsta.

Arī Platons Buravickis savā opusā "Voltāža" risina mūsdienu cilvēka saspringuma jeb voltāžas problēmu, izmantojot rokmūzikas tembrus. Viņaprāt, mēs visi dzīvojam spriedzē, kuru paši radām, un tieši tā arī radusies šī mūzika. Vai tā ir draudīgs brīdinājums? Šajā gadījumā gan viss beidzas laimīgi…

"Kā jau parasti, arī šai programmai vēlamies pievienot kādu muzikālu reminiscenci – tāpēc noslēgumā spēlēsim fragmentu no Pētera Plakida mūzikas kinofilmai "Ābols upē", ko nupat aranžējis Emīls Zilberts," saka Guna Šnē.

Koncerts vienlaikus būs arī trio „Art-i-Shock” debijas albuma ieskandināšana. Disks tapis šovasar Latvijas Radio 1. studijā, tā skaņu režisors ir „Sinfonietta Rīga” galvenais diriģents un obojists Normunds Šnē, bet izdevējs – Latvijas Mūzikas informācijas centrs un izdevniecība "Skani".

"Šis disks varētu patikt mūsu klausītājiem, kuri nāk uz mūsu koncertiem un regulāri vaicā, kad beidzot būs gatavs albums. Viņi to ir pelnījuši! Katrā ziņā – mūsu klausītājs nav viens no pūļa. Tas ir cilvēks, kuš interesējas par tik savdabīgu mūziku, kādu spēlējam. Īpatnis," norāda Elīna Endzele.

"Bet – īpatņiem pieder pasaule!" – ir pārliecināta pianiste Agnese Egliņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti