Ar koncertu «Atkal uz skatuves» mūziķi un klausītāji atgriežas koncertzālē «Latvija»

16. maijā Ventspilī, koncertzālē “Latvija”, izskanēs sēriju “#atverlogu” noslēdzošais koncerts “Atkal uz skatuves”, kurā piedalīsies jauni, talantīgi un atzinību guvuši mākslinieki – “Lielās mūzikas balvas 2019” laureāts, saksofonists Aigars Raumanis, čellists Kārlis Klotiņš un muzikālā apvienība “A9”, ko veido Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi Marta Kauliņa un Mārtiņš Zālīte, medijus informē koncertzāles pārstāvji.

Jau trīs nedēļas nogales Ventspils pagalmos tiek organizēti koncerti, kuru devīze #atverlogu simbolizē šī laika realitāti – nepieciešamību sociāli distancēties un piedzīvot kultūras notikumu, paliekot katram savā dzīvesvietā. Realizējot ideju, organizatori vēlas saglabāt mūziku “dzīvu”, nepārvērst to kārtējā virtuālā pasākumā, kas klausītājam neļauj līdzpārdzīvojuma un klātesamības mirkli izdzīvot pilnvērtīgi. Koncerts 16. maijā noslēgs šo iniciatīvu un atzīmēs mūzikas atgriešanos ierastajā vidē – uz koncertzāles “Latvija” skatuves.

“Aizvadītie divi neziņas mēneši ir bijis ļoti auglīgs laiks skumjas apātijas un dažnedažādu versiju zelšanai. Pret šiem kārdinājumiem katrs izvēlējies attiekties pa savam. Ļauties, pretoties vai atstāt risinājumu ekrāna ziņā. Ar inicitatīvu “#atverlogu” mēs izvēlējāmies šo laiku konfrontēt un censties apspēlēt. Īpaši, ja zinām, ka ierasto tikšanos akūti pietrūkst kā mūziķiem, tā klausītājiem.

Nu, pie pirmās iespējas, ar šo soli – koncertu, lai arī nelielu, nešaubos, zvērinātu publikas daļu un lieliskus mūziķus aicinām atgriezties.

Atgriezties tikšanās vietā, ko mainīt nedrīkst un kur nespēju iztikt vienam bez otra apliecināt vislabāk,” atklāj koncertzāles mākslinieciskais vadītājs Miks Magone.

Par māksliniekiem

Saksofonists Aigars Raumanis, kurš mācījies Rīgā pie izcilajiem latviešu saksofonistiem Oskara Petrauska un Arta Sīmaņa, šobrīd studē Sibeliusa akadēmijā Helsinkos. Mākslinieks plūcis laurus vairākos vietēja un starptautiska mēroga atskaņotājmākslas konkursos, uzstājies gan Latvijā, gan daudzviet ārvalstīs. Aktīvi koncertē ar saksofonu kvartetu “Atomos”, “Baltijas Jūras saksofonu kvartetu” un “Trio Tresensus”. Muzicējis vadošo Latvijas orķestru sastāvos, kā arī solista ampluā jau paspējis saspēlēties ar “Sinfonietta Rīga”, Lietuvas Nacionālo filharmonijas kamerorķestri un Nacionālo bruņoto spēku pūtēju orķestri.

Kārlis Klotiņš absolvējis čella klasi Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā un maģistrantūru Latvijas Mūzikas akadēmijā. Studējis arī Bāzeles Mūzikas augstskolā. Kopš 2006. gada ir mūziķis Valsts kamerorķestrī “Sinfonietta Rīga’’, kā arī šī orķestra stīgu kvarteta dalībnieks. Paralēli Klotiņš muzicē arī klavierkvartetā “Quadra”, kura koncerts “Ķeniņš un Quadra” jaunās mūzikas festivālā “Arēna” tika nominēts “Lielajai mūzikas balvai” kā viens no 2019. gada labākajiem koncertiem. Kārlis uzstājas arī kā solists, koncertējot sadarbībā gan ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, gan Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un “Sinfonietta Rīga”.

“A9” ir divu Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķu – sitaminstrumentālistes Martas Kauliņas un obojista Mārtiņa Zālītes – muzikāla apvienība. Abi akadēmiskajā mūzikas žanrā trenētie un praktizējošie mūziķi šai apvienībā meklē veidu un formu, kā klasisko mūziku interpretēt caur šodienas sajūtām un iespējām. Mūziķi rada arī oriģinālmūziku, kurā savu instrumentu skaņu pastiprina un elektroniski modificē, ikdienā orķestrī ierasto oboju Mārtiņam nomainot pret basģitāru.

KONTEKSTS: 

Ārkārtējo situāciju Covid-19 dēļ Latvijā izsludināja 12. martā. Tās laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu, tai skaitā aizliegti visi publiskie pasākumi un ierobežota pulcēšanās.

Vēlāk ārkārtējā situācija pagarināta līdz 9. jūnijam, bet ir mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi - atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci.

No 12. maija pakāpeniski atsāk darboties muzeji, bibliotēkas, privātās kultūrvietas un var notikt nelieli kultūras pasākumi gan iekštelpās, gan ārtelpās. Kultūras iestādēm noteikti dažādi sanitārie protokoli, kas jāievēro, atsākot darbu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti